Польська поліція затримала вандала, який розмалював українське консульство
![Польська поліція затримала вандала, який розмалював українське консульство](/img/article/4434/21_main-v1507737462.jpg)
Чоловік не зміг чітко пояснити мотиви своїх дій
Вандал, який 30 вересня «розмалював» червоною фарбою почесне консульство України в Ряшеві, був затриманий польською поліцією, визнав свою провину і готовий понести відповідне покарання.
Про це повідомив речник міської поліції Ряшева Адам Шельонг.
«Поліція ідентифікувала і затримала цю особу минулої п'ятниці (6 жовтня). Це 35-річний житель Ряшева. Йому висунуто звинувачення за статтею щодо закликів до ненависті на національному грунті. Він визнав провину і добровільно висловив готовність понести покарання», - повідомив Шельонг.
За його словами, особа не змогла чітко пояснити мотиви своїх дій. Водночас, речник ряшівської поліції зазначив, що ця особа не пов'язана з якимись організаціями радикального характеру.
За скоєне вандалу загрожує покарання до двох років ув'язнення.
Як інформувало агентство, на будинку консульства вандал написав польською мовою: «Україна - ОУН-УПА», Waffen SS Galitzien, біля герба України намалював шибеницю і напис Raus (нім. мовою «геть»), свастику і напис російською «нет».
Після скоєння злочину посольство України у Варшаві направило до МЗС Польщі ноту, в якій, зокрема, попросило польську владу гарантувати безпеку всім українським консульським установам у Польщі.
Коментарі — 0