Порошенко хоче повезти італійського віце-прем'єра на Донбас: показати зруйновані міста та дітей-сиріт
Президент хотів би довести Маттео Сальвіні, що краще дотримуватися зобов'язань перед Європейським союзом, ніж вести справи з Росією
Міністр внутрішніх справ Італії, віце-прем'єр Маттео Сальвіні, який виступає за перегляд санкцій ЄС проти РФ, напевно, не знає про глибоку трагедію, яку з вини Кремля переживає Україна. Про це заявив президент України Петро Порошенко у інтерв'ю La Repubblica.
«Я б хотів повезти Сальвіні на Донбас, щоб показати йому школи та ринки після російських бомбардувань, загиблих дітей, а також дітей-сиріт, військових вдів та зруйновані міста, і я впевнений, що тоді він би зрозумів, наскільки потрібні санкції проти Москви», - сказав Порошенко.
Президент України додав, що хотів би сказати Сальвіні про те, що «цінності завжди важливіші за гроші, і що краще виконувати власні зобов’язання перед ЄС, аніж робити бізнес з Росією».
«Моя країна чотири роки є об’єктом російської агресії, коли російські солдати на нашій території вбивають наших солдат та наших мирних громадян. Таке брутальне порушення міжнародного права, яке вже призвело до одинадцяти тисяч загиблих, мало б викликати протест у будь-якого політика, який себе поважає. Я б міг також розповісти Сальвіні про жахливі умови, в яких перебувають українські в'язні в російських в'язницях, або про переслідування 350 тисяч кримських татар, які не прийняли російські паспорти після незаконної анексії з боку Москви», - зазначив Порошенко.
Глава української держави зауважив, що не вважає Путіна дияволом: «Путін - лише імператор, який хоче приєднати мою країну навіть не питаючи думку наших людей».
«Уявімо, що завтра він (Путін) захоче зробити теж саме із Сардинією. Може організувати фальшивий референдум та заявити, що острів раптом став російським. Кожен італієць почав би боротьбу, щоб отримати його назад та, звичайно, мав би підтримку всього світу. Так само і я чекаю, щоб усі, включно з Італією, боролися проти російської військової окупації моєї країни. Ми не просимо солдатів. Ми лише просимо, щоб ЄС залишався на нашому боці, тому що бути разом – єдиний спосіб, щоб бути сильнішими», - заявив Порошенко у інтерв'ю La Repubblica.
Він підкреслив, що на Донбасі українські воїни захищають не лише національний суверенітет, а стають на захист демократії в Європі, яка під прицілом Москви.
Він додав, що насправді, економічні санкції до цих пір є дієвими, тому що, не дивлячись на зростання ціни на газ, російська економіка у стані стагнації, а купівельна спроможність росіян – падає.
«Наразі ці санкції не є покаранням, а лише механізмом, щоб тримати РФ за столом переговорів, метою яких є повернення Україні окупованих територій. Путін не має розглядатися як ворог, але з огляду на його величезні амбіції, необхідно, щоб всі європейські держави потурбувалися про захист своєї національної безпеки», - уточнив Порошенко, відповідаючи на запитання, чи існують інші стратегії, щоб домогтися повного виконання Мінських домовленостей.
На запитання журналіста La Repubblica, чи боїться президент російського втручання в українські президентські вибори у березні наступного року, як, скоріш за все, було під час американських виборів дворічної давнини, Петро Порошенко відповів, що такого страху не має, оскільки Україна тепер є глибоко об'єднаною державою і влада робить все можливе завдяки демократичним механізміам, аби не дозволити Росії зашкодити демократії.
«Це ж саме мають робити інші держави ЄС, щоб не дозволити Москві використовувати зброю та технології, аби поставити під загрозу європейську стабільність. Достатньо згадати те, що відбулось кілька місяців тому у Солсбері, у Великій Британії, де колишній полковник спецслужб Москви та його ще не ідентифікований поплічник, вчинили хімічну атаку із застосуванням нервового агенту – найотруйнішої речовини у світі. Те ж саме стосується російської ракети, яка була запущена з окупованої території Донбасу та поцілила у літак рейсу MH17 Малайзійських авіаліній, що призвело до загибелі 290 громадян з 14 держав світу», - резюмував він.
Наостанок Петро Порошенко зазначив, що за даними Міжнародного валютного фонду, серед країн, що розвиваються, Україна є тією, яка досягла максимальних успіхів.
«У останні роки, однак, ми також досягли ще одного важливого результату – ми повернулись до європейської родини та вийшли з-під впливу Росії, яка й наразі вважає Україну своєю колонією, а українців своїми васалами. Ми зробили все це, незважаючи на війну на Донбасі», - заявив глава української держави.
Він також зазначив, що лише на оборону Україна зараз витрачає 6% ВВП.
Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Італії і глава правої партії «Ліга» Маттео Сальвіні в інтерв'ю The Washington Post заявив, що Росія законно анексувала український Крим, а революцію в Україні назвав «фальшивою».
Коментарі — 0