Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Порошенко підписав закон про валюту

  • Розсилка
  Порошенко підписав закон про валюту

  Закон набуде чинності наступного дня після публікації та вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду

  Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про валюту та валютні операції».

  «Впевнений, що і цей день увійде в історію як ще одна зі свобод України», — заявив Порошенко на відкритій зустрічі української влади та бізнесу, на якій він і підписав закон.  17 травня, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про валюту. За відповідне рішення проголосували 253 народних депутати.

  Також президент наголошував, що вперше з 1992 року в Україні може змінитись валютне регулювання.

  21 червня Верховна Рада остаточно схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

  За оцінкою низки експертів, набуття чинності закону дасть можливість українцям інвестувати в цінні папери на глобальних ринках і розміщувати кошти на рахунках будь-яких банків світу.

  Нагадаємо також, що Національний банк України з 1 липня спростив проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

   

  Ухвалений Верховною Радою у червні закон передбачає, що валютні обмеження будуть скасовані поступово та обережно і за сприятливих макроекономічних умов, щоб не похитнути фінансову стабільність, до настання повної свободи проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом». Водночас закон дає Національному банку «зелене світло» для швидшої лібералізації валютного регулювання. Найбільші болісні обмеження, наприклад, щодо інвестування за кордон та зовнішньоекономічних операцій, будуть скасовані одразу після набуття чинності закону.

  У законі передбачено, що за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України та інших кризових явищ, що загрожуватимуть фінансовій стабільності, Правління Національного банку зможе ухвалити рішення про первинне запровадження заходів захисту. Ці обмеження будуть мати тимчасовий характер - до шести місяців.

  Також закон визначає, що для продовження строку дії валютних обмежень або запровадження нового, якщо з дня припинення дії аналогічного попереднього минуло менше ніж шість місяців, наявність ознак кризових явищ повинна буде підтверджувати Рада Національного банку. Крім того, у законі передбачено підзвітність та публічність Національного банку під час запровадження заходів захисту, продовження строку їх дії і оцінки результативності їх запровадження.

  Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з дня набрання ним чинності. У тому числі, шість місяців перехідного періоду триватиме доопрацювання нормативно-правових актів Національного банку, після чого НБУ оприлюднить їх для завчасного ознайомлення громадськості. Цей закон буде введено в дію через 30 днів після оприлюднення відповідних нормативно-правових актів.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ