Президент не збирається узгоджувати з бойовиками миротворчу місію ООН
Українська сторона виступає за розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на Донбасі для забезпечення тривалого миру в окремих районах Донецької і Луганської областей
Українська сторона готова до предметної розмови з членами Ради Безпеки ООН щодо розгортання на всій території Донбасу миротворчої місії.
Про це заявив президент Петро Порошенко під час виступу в четвер, 7 вересня, у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє та зовнішнє становище України.
«Українська сторона готова до предметної розмови з членами Ради Безпеки ООН (щодо розгортання на всій території Донбасу миротворчої місії ООН - ред.)», - сказав Порошенко.
Він додав, що ця дискусія має включати певні принципові елементи. Зокрема, українська сторона виступає за розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на Донбасі для забезпечення тривалого миру в окремих районах Донецької і Луганської областей, причому майбутня місія ООН має бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону. У ній виключається участь представників країни-агресора та сторони конфлікту, а про узгодження з бойовиками параметрів майбутньої місії ООН не може бути й мови, заявив президент.
«Робота над згаданою ініціативою жодним чином не є підставою для скасування існуючих міжнародних санкцій проти Росії. Вони мають залишатися чинними до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України через виконання Мінських домовленостей», - наголосив Порошенко.
За його словами, зрозуміло, що домовитися стосовно параметрів миротворчої місії буде надзвичайно складно.
«За півтора тижня вирушаю до Нью-Йорка на Генасамблею ООН. Упевнений, спільними зусиллями, за допомогою міжнародних партнерів, передусім Німеччини, Франції та США, ми обов'язково встановимо мир і повернемо всі окуповані території, відновимо суверенітет та територіальну цілісність України», - заявив президент.
Читайте також: Бачо Корчілава: Пропозиція Путіна про миротворців на Донбасі дуже схожа на абхазький сценарій у Грузії
Коментарі — 0