Рада готова розглянути законопроект, що дозволить Луценку очолити Генпрокуратуру

Рада готова розглянути законопроект, що дозволить Луценку очолити Генпрокуратуру

Верховна Рада включила до порядку денного законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України» (реєст. №4645). Нардепи пропозицію підтримали.

Цим законопроектом пропонується дозволити призначати Генпрокурором громадянина, який має вищу освіту, досвід роботи в галузі не менше п'яти років.

Пропонується також виключити з умов для призначення Генпрокурором норму про необхідність мати вищу юридичну освіту, якої не має, до прикладу, Юрій Луценко, який, як вважається, є одним із претендентів на посаду, пише УНН.

Діюче законодавство передбачає, що Генеральним прокурором України може стати лише особа, яка має повну юридичну освіту та досвід роботи в галузі не менше десяти років.

Так, законопроект дозволяє реформувати Генпрокуратуру через можливість введення в органи прокуратури фахівців у галузі права без досвіду роботи в прокуратурі.

Зазначено, що законопроект дозволяє створити генеральну інспекцію, яка буде чистити корумповані кадри прокуратури.

Зазначається також, що законопроект урегульовує законодавчу колізію, яка виникла після 15 квітня 2016 року, коли всі розпочаті розслідування, у тому числі і справа Майдану, мають бути передані до Державного бюро розслідувань, що перебуває у стадії формування. Пропонується, щоб розслідування, розпочаті не більше двох років тому, проводили слідчі Генеральної прокуратури України.

Законопроект відтерміновує до 15 квітня 2017 року набуття чинності прокурорським самоврядуванням. Реальне прокурорське самоврядування може запрацювати лише після якісного оновлення кадрів. Таку позицію підтримують громадські активісти, європейські партнери та США.

Крім того, законопроектом вводиться зміна кваліфікаційних вимог до кандидата на посаду Генерального прокурора: громадянин України, який має вищу освіту або стаж роботи в галузі права та досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п’яти років.

Пропонується також, щоб спеціальне досудове розслідування здійснювалося стосовно підозрюваного, який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду та/або відносно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України, у зоні проведення антитерористичної операції. Норма про спеціальне досудове розслідування дозволить заочне засудження за розкрадання держави, за злочини, вчинені під час Революції гідності, за зраду Батьківщини та злочини проти громадян і держави.

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: