Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Рада Європи вирішує, як поступити з Росією

  • Розсилка
  <p>Москва заявляє про прагнення поліпшити відносини і твердить, що не має жодних планів виходу з Ради Європи</p> - Рада Європи вирішує, як поступити з Росією

  Москва заявляє про прагнення поліпшити відносини і твердить, що не має жодних планів виходу з Ради Європи

  Росія є членом Ради Європи з 1996 року, але відносини погіршилися в 2014-му, після анексії Криму

  Відносини Ради Європи з Росією перебувають у центрі уваги на зборах у Фінляндії, присвячених 70-річчю цієї організації. Понад 30 міністрів закордонних справ країн Європи беруть участь у дводенному засіданні, яке розпочалося 16 травня в історичному залі, де 1975 року були підписані Гельсінкські угоди, спрямовані на послаблення напруженості в «холодній війні».

  Росія є членом Ради Європи з 1996 року, але відносини погіршилися в 2014-му. Тоді, після анексії Криму, Рада Європи призупинила право Москви на участь у голосуваннях. У відповідь Росія заморозила свої щорічні внески до бюджету Ради Європи на суму 37 мільйонів доларів.

  Попри це, Москва заявляє про прагнення поліпшити відносини і твердить, що не має жодних планів виходу з організації.

  У заяві Міністерства закордонних справ Росії говориться, що членство в Раді Європи сприяло поліпшенню російської системи правосуддя і пенітенціарної системи. «Росія зацікавлена в збереженні і зміцненні Ради Європи як однієї з найбільш авторитетних і респектабельних міжнародних організацій на європейському континенті», – заявляє МЗС РФ.

  Міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні зазначив, що його країна намагалася знайти рішення розбіжностей з Москвою під час головування в Раді Європи. Водночас фінський міністр зауважив, що «виникнення кризи» пов’язане з діями Росії.

  Нагадаємо, постійний представник РФ при Раді Європи Іван Солтановський заявив, що Москва прораховує всі можливості стосовно подальшого перебування в РЄ і виходу із Європейської конвенції з прав людини. В червні має закінчитися дворічний термін, по завершенню якого може бути призупинене членство РФ в РЄ через несплату грошових внесків.

  Джерело: Радіо Свобода

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ