Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Шлях до НАТО відкритий: парламент Македонії підтримав перейменування країни

  • Розсилка
  Поправки передбачають зміну назви країни на «Північну Македонію» - Шлях до НАТО відкритий: парламент Македонії підтримав перейменування країни
  Поправки передбачають зміну назви країни на «Північну Македонію»

  Зміни були затверджені в угоді із Грецією, що відкриває перед Македонією шлях до НАТО та ЄС

  Парламент Македонії остаточно ухвалив конституційні зміни, змінивши назву країни на Північну Македонію.

  Як повідомляє портал 24.mk, за внесення конституційних змін проголосував 81 депутат, що складає його конституційну більшість.

  Поправки передбачають зміну назви країни на «Північну Македонію», а також закріплюють  відсутність претензій до суверенітету та території сусідніх держав, передбачають збереження ідентичності македонського народу та обов’язки держави щодо підтримки діаспори.

  Відповідні зміни були затверджені в угоді із Грецією, що відкриває перед країною шлях до НАТО та ЄС. Зокрема, у НАТО припускають, що повноцінне членство у Альянсі Північна Македонія може отримати вже навесні цього року. 

  Втім, заради цього коаліції довелося залучити частину депутатів опозиційної партії ВМРО-ДПМНЄ. Сама ця партія прийняла рішення бойкотувати голосування.

  Раніше повідомлялося, що Європейський союз і НАТО привітали рішення парламенту Македонії, який схвалив початок процедури перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

   Джерело: Європейська правда

   Коментарі ()
   1000 символів залишилось
   НАЙПОПУЛЯРНІШЕ