Справа Шеремета: провели понад 20 експертиз, жодної підозри немає

Справа Шеремета: провели понад 20 експертиз, жодної підозри немає
Журналіста Павла Шеремета вбили 20 липня 2016 року в центрі Києва

На цьому етапі відпрацьовується чотири основні версії щодо мотивів скоєння вбивства Павла Шеремета

У справі про вбивство журналіста Павла Шеремета про підозру поки що нікому не повідомлялося.

Про це повідомив у Facebook речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

«До проведення експертних досліджень залучено фахівців ФБР. Про підозру поки що нікому не повідомлялося. Прокуратура в цьому розслідуванні здійснює процесуальне керівництво», - зазначив він.

За його словами, станом на сьогодні вже проведено понад 20 різноманітних експертиз, деякі ще тривають. За словами слідчих, опитано десятки людей, проведено моніторинг ефіру мобільного зв'язку, вивчено записи камер відеоспостереження та матеріалів, які з'являлися в медіапросторі.

Досудове розслідування проводить міжвідомча слідчо-оперативна група, до складу якої включено співробітників Національної поліції та Служби безпеки України.

Лисенко наголосив, що на даному етапі відпрацьовується чотири основні версії щодо мотивів скоєння вбивства Павла Шеремета: професійна журналістська діяльність; особисті неприязні стосунки; дестабілізація обстановки в Україні; помилка об'єктом (підірваний автомобіль належав Олені Притулі).

Як повідомлялося, правоохоронці досі не мають значних зрушень у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.

Сьогодні у центрі Києва проходить акція на місці загибелі журналіста Павла Шеремета. У ній беруть участь друзі та колеги Павла, депутати Верховної Ради. До акції долучилася і Марі Йованович - надзвичайний і повноважний посол США в Україні. Вона вшанувала пам'ять журналіста.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Трагедія сталася на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка. 

За фактом загибелі журналіста прокуратура відкрила кримінальне провадження за ознаками скоєння кримінального правопорушення, передбаченого п. 5 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство, скоєне у спосіб, небезпечний для життя багатьох осіб).

Як повідомлялося, вибуховий пристрій, унаслідок спрацьовування якого загинув Павло Шеремет, мав у своєму складі протипіхотну міну. Про це раніше повідомляв начальник Головного слідчого управління НП Олександр Вакуленко.

За даними Національної поліції, ймовірні вбивці Шеремета перебували в зоні АТО – в селі Урзуф Донецької області. Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 3 березня, який надав дозвіл на аналіз телефонних дзвінків підозрюваних. Цим рішенням суд надав поліції доступ до інформації про телефонні дзвінки двох абонентів, які були зроблені у селі Урзуф у травні 2016 року.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: