Суд повернув прокуратурі справу сепаратиста Царьова
У матеріалах не було підпису Царьова, який би свідчив про вручення йому підозри
Шевченківський райсуд Києва 21 червня повернув Генпрокуратурі обвинувальний акт проти екс-депутата від Партії регіонів Олега Царьова у посяганні на територіальну цілісність держави. Про це йдеться у рішенні суду, оприлюдненому у Єдиному реєстрі судових рішень.
У рішенні суду описується низка закликів та вчинків Царьова, які свідчать про вчинення публічних закликів до насильницької зміни, повалення конституційного ладу, змін меж території України. Зокрема – схвалював анексію Криму Росією, визнавав легітимність так званої «ДНР» і закликав їх приєднатися до «вибору» жителів Криму.
«Реалізуючи свій задум, ОСОБА_2 (Царьов – ред.) розробив злочинний план, який полягав у створенні передумов для росту напруження у суспільстві, протистояння між мешканцями західних та південно-східних регіонів України та відокремлення від України частини її регіонів з подальшим приєднанням до Російської Федерації», – сказано у рішенні.
Також суд описав низку інших незаконних дій Царьова: «вирішив використати усі можливі способи для пропагування серед громадян України, а особливо мешканців південного сходу, тверджень про те, що: - діюча влада є нелегітимною, націоналістичною та фашистською за своєю суттю; - працівників міліції та учасників акцій протесту на Майдані Незалежності у м. Києві 18-20 лютого 2014року розстрілювали снайпери за вказівками лідерів опозиції; - анексія Російською Федерацією частини території України - це вільний вибір мешканців півострову, тому єдиним порятунком для мешканців південного сходу України є вихід зі складу України та створення самостійної держави з подальшим приєднанням до Російської Федерації».
Тим не менше, суд відмовився розпочати судовий процес і повернув Генпрокуратурі подання, мотивуючи це тим, що у матеріалах немає підпису Царьова, який би свідчив про вручення йому підозри. На думку суддів, це порушує права Царьова. «Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про неможливість призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту щодо ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 109, ч.2 ст. 110 КК України, вважає, що вказаний обвинувальний акт містить суттєві недоліки, не відповідає вимогам кримінального процесуального закону, в зв'язку з чим підлягає поверненню прокурору», – йдеться у рішенні.
Як відомо, Царьов був одним з лідерів сепаратистського руху в Україні, зокрема – називав себе «головою парламенту Новоросії».
Коментарі — 0