Суд зобов’язав Фірташа повернути 57 мільйонів боргу за електроенергію

Суд зобов’язав Фірташа повернути 57 мільйонів боргу за електроенергію
«Азот» входить до групи Ostchem, яка належить олігарху Дмитру Фірташу

ПАТ «Азот» ухилилося від сплати за спожиту електрику

Національне антикорупційне бюро України домоглося визнання недійсною угоди між ПАТ «Азот» і ПАТ «Черкасиобленерго», за якою інтересам держави в особі держпідприємства «Енергоринок» завдано збитків на суму понад 57 млн грн.

«Вищий господарський суд України від 3 серпня задовольнив відповідний позов Національного бюро в повному обсязі, залишивши без змін рішення судів першої та апеляційної інстанцій», - йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.

У Бюро нагадали, що угоду між «Азотом» і «Черкасиобленерго» було укладено в квітні 2016 року. Згідно з ним передбачено зарахування зустрічних однорідних вимог між зазначеними суб'єктами, що суперечило вимогам закону України «Про електроенергетику» та «Правилам користування електричною енергією». На підставі дії зазначеної угоди «Азот» у грудні 2015 - січня 2016 рр. ухилилося від сплати за спожиту електрику.

За цим фактом детективи влітку 2016 року відкрили кримінальне провадження, в рамках якого НАБУ подало позов про визнання недійсною відповідної угоди, що стало юридичною підставою для скоєння злочину.

Вищий госпсуд України на підставі ст. 203, 215, 228 Цивільного кодексу України визнав угоду недійсною.

«Тому на виконання рішення суду «Азот» має перерахувати 57 млн грн на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання «Черкасиобленерго». Після зарахування до цих коштів буде застосований алгоритм оптового ринку електричної енергії України», - йдеться в повідомленні.

Як відомо, ПАТ «Азот» входить до групи Ostchem, яка належить олігарху Дмитру Фірташу.

Нещодавно Антимонопольний комітет України оголосив попередні висновки розслідування на ринку азотних добрив, підтвердивши факт зловживання монопольним становищем на ринку мінеральних добрив в 2014-2015 році з боку підприємств групи «Остхем» Дмитра Фірташа.

Читайте також: Хімічна схема Фірташа, або Чому українські фермери платять більше

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: