Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Судова реформа: перша тисяча суддів склала кваліфікаційні іспити

  • Розсилка
  Українські судді здають іспити - Судова реформа: перша тисяча суддів склала кваліфікаційні іспити
  Українські судді здають іспити

  Комісія вже визначила результати іспиту стосовно 540 суддів

  15 березня перша група загальною кількістю 988 суддів місцевих та апеляційних судів завершила складати іспит під час кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді. Станом на 19 березня Комісія вже визначила результати іспиту стосовно 540 суддів - 14 його не скали, на інших чекають співбесіди. Про це повідомляє прес-служба Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

  Кваліфікаційне оцінювання в рамках судової реформи є обов’язковим для всіх 5700 суддів місцевих та апеляційних судів країни. За його допомогою визначають здатність судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

  «Вперше всі судді проходять оцінювання за комплексними критеріями: професійна, особиста та соціальна компетентність, доброчесність і професійна етика. Таким чином відбувається кадрове перезавантажання судової гілки влади, оскільки відмова від оцінювання або неуспішне його проходження є причиною для звільнення судді», - зазначив Голова ВККС Сергій Козьяков і додав, що за таким ж критеріями були відібрані судді до нового Верховного суду.

  Відбувається оцінювання шляхом складення суддею дворівневого іспиту, що складається з анонімного тестування на рівень знань права та практичного завдання на вміння писати логічні та вмотивовані судові рішення, а також дослідження суддівського досьє та співбесіди із членами Комісії.

  Іспити для першої групи суддів тривали 14 лютого по 15 березня і за цей час їх склали 942 із 988 суддів, 402 - з місцевих судів, 540 – з апеляційних.

  Серед суддів місцевих судів іспит складали: - 291 суддів загальних судів; - 55 суддів господарських судів; - 56 суддів окружних адміністративних судів.

  Серед суддів апеляційних судів: - 392 суддів загальних судів; - 35 суддів господарських судів; - 113 суддів адміністративних судів.

  46 суддів, які не з’явились на іспит із поважних причин, складатимуть його пізніше.

  Комісія вже визначила результати іспиту стосовно 540 суддів. Серед них 14 іспит не склали, всі інші допущені до наступних етапів оцінювання – співбесід та дослідження суддівських досьє, які розпочнуться 23 березня.

  Для успішного проходження оцінювання суддя має набрати 2/3 від 1000 балів. Наступна група із 1790 суддів розпочала складати іспити 22 лютого 2018 року. Раніше кваліфікаційне оцінювання вже пройшли 500 суддів, отже зараз його мають пройти ще 5200 суддів з всієї України. Комісія планує завершити перевірку всіх суддів до кінця цього року.

  У відомстві зазначили, що всі громадяни, які мають фактичну інформацію щодо доброчесності та етики суддів свого населеного пункту, можуть сприяти оцінюванню та надавати її до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Громадської ради доброчесності.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ