Туреччину попередили про вихід з Ради Європи, якщо вона запровадить смертну кару

  У Конвенції з прав людини є окремі статті, від яких країни ніколи не можуть відступати, навіть у рамках надзвичайного стану, - зазначив Ягланд
  Якщо Туреччина запровадить смертну кару, то припинить членство у Раді Європи. Про це заявив генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд в інтерв’ю Der Tagesspiegel, яке опубліковане на сайті РЄ. За його словами, відновлення смертної кари є червоною лінією. «У Конвенції (з прав людини) є окремі статті, від яких країни ніколи не можуть
  • 20 Червня, 14:02
  • Розсилка
  Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд
  Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд

  У Конвенції з прав людини є окремі статті, від яких країни ніколи не можуть відступати, навіть у рамках надзвичайного стану, - зазначив Ягланд

  Якщо Туреччина запровадить смертну кару, то припинить членство у Раді Європи.

  Про це заявив генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд в інтерв’ю Der Tagesspiegel, яке опубліковане на сайті РЄ.

  За його словами, відновлення смертної кари є червоною лінією.

  «У Конвенції (з прав людини) є окремі статті, від яких країни ніколи не можуть відступати, навіть у рамках надзвичайного стану. Зокрема, йдеться про заборону тортур і смертної кари. Якщо країна вводить смертну кару, вона не може бути членом Ради Європи», - наголосив Ягланд.

  Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина може провести новий референдум з питання відновлення смертної кари.

  Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у відповідь на такі наміри заявив, що смертна кара в Туреччині означатиме кінець переговорів про вступ до ЄС.

  Як повідомлялося, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум щодо посилення повноважень президента Ердогана.

  Згідно з ініціативою реформування, посаду прем'єр-міністра скасують, а президент стане головою виконавчої гілки влади і водночас головою держави. Крім того, президент зможе зберегти власне членство у партії, призначати і звільняти міністрів та суддів, планувати бюджет і запроваджувати надзвичайний стан.

  Пізніше турецька опозиція заявила про маніпуляції при підрахунку голосів та сказала, що оскаржуватиме результати референдуму.

  Центральна виборча комісія Туреччини визнала дійсними результати референдуму.

  Рада міністрів Туреччини в понеділок, 17 квітня, також продовжила режим надзвичайного стану в країні ще на три місяці.

  Читайте також матеріал: Туреччина проголосувала за султана. Якою буде нова конституція і що зможе Ердоган 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ