У МВФ та Кабміні назвали терміни надання Україні нового траншу
У МВФ чекають виконання Києвом двох умов для надання траншу
Міжнародний валютний фонд може надати перший транш за новою кредитною програмою Україні до кінця року.
Про це заявив директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс.
«Зараз ми очікуємо, що засідання Виконавчої ради (Фонду, - ред.) відбудеться пізніше в цьому році, після імплементації (українською стороною, - ред.) попередніх дій, які дозволять затвердити в парламенті бюджет на 2019 рік і збільшити тарифи на опалення згідно з досягнутою угодою», - зазначив представник МВФ в коментарі «Укрінформу».
Він також звернув увагу, що на минулому тижні Київ відвідала група експертів Фонду для проведення консультацій з українським урядом у контексті нової програми Stand-by.
Відповідаючи на питання, чи існують якісь інші умови для отримання Україною першого траншу, Райс зазначив, що з моменту оприлюднення заяви про досягнення угоди, змін не відбулося.
Зокрема, за його словами, мова йде саме про затвердження держбюджету і підвищення тарифів на опалення з урахуванням ринкових змін і з одночасним субсидуванням населення з низькими доходами.
Натомість прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив в інтерв'ю Reuters уточнив, що влада України планує отримати новий транш від МВФ в грудні цього року.
Він додав, що кредит від МВФ буде отриманий, коли влада остаточно затвердить Держбюджет-2019.
За словами прем’єра, гроші від МВФ дозволять забезпечити стабільність у країні і допоможуть продовжити реформи.
Нагадаємо, Кабінет міністрів 19 жовтня провів позачергове засідання уряду, на якому прем'єр-міністр Володимир Гройсман, як і прогнозував «Главком», заявив, що з 1 листопада ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5%.
Гройсман також пообіцяв, що «Нафтогаз» скерує до держбюджету 90% свого прибутку.
Після цього рішення було оголошено, що Україна домовилася з МВФ про нову програму stand-by у сумі 3,9 млрд доларів США на 14 місяців.
До слова, Міжнародний валютний фонд вважає все ще недостатнім поточний рівень міжнародних резервів України для підтримки макростабільності.
Коментарі — 0