У Порошенка побачили, як нова газова угода унеможливила притягнення РФ до відповідальності через її енергетичну агресію

У Порошенка побачили, як нова газова угода унеможливила притягнення РФ до відповідальності через її енергетичну агресію

«Європейська солідарність» вважає, нова газова угода унеможливила притягнення Росію до відповідальності через її енергетичну агресію

Фото з відкритих джерел

У «Європейській солідарності» сумніваються у подальших санкціях Євросоюзу по відношенню до Росії

Підписавши газову угоду в такому вигляді, Україна позбавила себе можливості притягнути Росію до відповідальності за енергетичну агресію. Ця угода стала доповненням у системі відбілювання Російської Федерації, яку запроваджує нинішня влада. Про це ідеться у заяві партії «Європейська солідарність.

«Допомагаючи Росії уникнути відповідальності за збиття пасажирського літака рейсу MH17, нинішня влада видає їй Володимира Цемаха. Прикриваючи організаторів злочинів Януковича, зокрема проти Майдану, і терактів в українських містах – віддає Росії беркутівців і терористів. Така політика умиротворення агресора ставить під загрозу накладення на нього міжнародних санкцій і веде до виходу Кремля з-під відповідальності за агресію», вважають у партії. .

В політичній силі переконані, що Україна не мала іти на компроміс з «Газпромом», адже мала винятково сильну позицію на газових переговорах і чітку перспективу виграшу за позовом 2018 року, який би довів «Газпром» до дефолту.

«За прийнятими умовами, Україна не лише відмовляється від багатомільярдних штрафів, арешту майна «Газпрому» у рамках відповідальності Росії за угодою 2009-го року, але й фактично дає згоду на добудову газопроводів в обхід своєї території. Адже з 2021-го року прийнято гарантований обсяг транзиту лише у 40 млрд кубометрів газу – те, що Росія від початку пропонувала через західних партнерів як свою позицію. Це ставить під сумнів перспективу подальших санкцій», - вважають у партії.

Партія «Європейська Солідарність» висунула до влади три вимоги:

  1. Не допустити згортання міжнародних судових процесів проти Російської Федерації та її суб‘єктів, зокрема щодо повернення кримських родовищ;
  2. Запровадити заборону на прямі постачання в Україну російського газу;
  3. Продовжити координацію зусиль з міжнародними партнерами щодо недопущення побудови «Північного потоку-2»

Як передавав «Главком», Росія і Україна напередодні підписали усі газові угоди.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: