У Великій Британії зафіксували другий в історії випадок ймовірного одужання хворого на ВІЛ
Високоточні тести не виявили слідів ВІЛ-інфекції
У Великій Британії зафіксований другий в історії випадок лікування дорослого пацієнта від ВІЛ після пересадки йому кісткового мозку від донора з рідкісною вродженою стійкістю до вірусу.
Про це повідомила газета The Guardian.
Чоловік пройшов перевірку через майже три роки після пересадки кісткового мозку і через 18 місяців після завершення курсу антиретровірусної терапії. Високоточні тести не виявили слідів ВІЛ-інфекції.
Тим часом професор Равіндра Гупта, біолог і один з керівників експерименту, повідомив, що поки рано говорити про повний успіх.
За даними газети, схожим чином у 2007 році був вилікуваний пацієнт з Німеччини, якому також пересадили кістковий мозок від донора з рідкісною генетичною мутацією, що забезпечує імунітет до ВІЛ. У цього пацієнта наразі не виявляються сліди інфекції.
Зазначається, що більшість експертів вважають, що подібний метод лікування навряд чи стане універсальним, адже процедура дорога, складна і несе ризики, при цьому коло донорів невелике.
Крім того, фахівці поки не встановили, чи є генетична мутація у донорів єдиною підставою для успіху операції, або ж свою роль відіграє і протиборство клітин імунної системи донора і реципієнта.
Нагадаємо, у 2018 році в українських в'язницях від СНІДу померли 84 людини.
Коментарі — 0