рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Українська делегація в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії

  • Розсилка
  Українська делегація в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії

  Українська делегація у ПАРЄ також звернулася до Франції, що наразі головує в Комітеті міністрів Ради Європи

  Делегація Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи не братиме участі в осінній сесії.

  Офіційну заяву делегації 23 вересня оприлюднила у Facebook її голова Єлизавета Ясько.

  «Ми схвалили рішення не подавати повноваження нової української делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня до 4 жовтня. Зазначене буде способом реагування України на повернення Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України», - зауважила Ясько.

  У своїй заяві делегація, зокрема, закликала ПАРЄ підтвердити обов’язковість усіх рішень та вимог, які викладені в резолюціях Асамблеї щодо засудження агресії Російської Федерації проти України, та щодо ситуації з правами людини на окупованій Росією території України, які були прийняті ПАРЄ під час неучасті Росії в роботі РЄ в останні роки.

  Протягом осінньої сесії делегація ВР в ПАРЄ, як повідомляється у заяві, буде проводити консультації з партнерами по Асамблеї «з метою винайдення спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі».

  Також у своїй заяві українська делегація звернулася до Франції, що наразі головує в Комітеті міністрів Ради Європи, з пропозицією ініціювати консультації за участі президента Емануеля Макрона та усіх зацікавлених сторін «для широкого обговорення шляхів повернення довіри до Ради Європи та інституційної, а також моральної кризи РЄ, що виникла в результаті добровільної та безпідставної відмови Комітету міністрів та Асамблеї наполягати на дотриманні Росією принципів та стандартів Ради Європи».

  Нагадаємо, 20 вересня делегацію України в ПАРЄ очолила депутатка від партії «Слуга народу» Єлизавета Ясько.

  Як повідомлялось, фракції у Верховній Раді 17 вересня сформували новий склад української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи

  21 вересня голова комітету ВР з питань зовнішньої політики Богдан Яременко заявив, що українська делегація не братиме участі в найближчій сесії ПАРЄ.

  Натомість народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко заявив, що на сесію ПАРЄ від України поїде стара делегація - замість нової, яка відмовилась.

  На початку жовтня розпочинається осіння сесія ПАРЄ, на ній мають розглянути проект резолюції щодо становища кримських татар на окупованому Росією півострові.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ