Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Уряд Македонії затвердив поправки до Конституції щодо зміни назви країни

  • Розсилка
  Уряд Македонії затвердив поправки до Конституції щодо зміни назви країни

  Загалом прийняті чотири поправки до Конституції Македонії

  Уряд Македонії затвердив проект поправок до Конституції, якими передбачається зміна назви країни.

  Про це повідомляється на сайті македонського уряду.

  Прем’єр Македонії Зоран Заєв заявив, що текст поправок був створений у відповідності до угоди з Грецією та рішення парламенту, який двома третинами голосів дав згоду на внесення змін до Конституції.

  «Експерти і академічна спільнота оцінили пропоновані поправки на предмет відповідності міжнародному праву та стандартам прав людини і, особливо, інтересам Республіки Македонія з її перспективами європейської та євроатлантичної інтеграції. Саме тому проект поправок заслуговує на підтримку всіх депутатів, зокрема, заради інтеграції Македонії в НАТО та ЄС», - сказав Заєв.

  Загалом йдеться про чотири поправки. Перша поправка стосується зміни назви країни з «Республіка Македонія» на «Республіка Північна Македонія» у всіх статтях Конституції, за винятком статті 36. Інші поправки стосуються поваги суверенітету і територіальної цілісності сусідніх держав, македонської діаспори.

  Тепер пакет поправок буде направлений до парламенту Македонії для подальшої імплементації.

  Раніше повідомлялося, що Європейський союз і НАТО привітали рішення парламенту Македонії, який схвалив початок процедури перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

  Джерело: Європейська правда

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ