У ЦВК пояснили особливості виборів в об’єднані громади, що відбудуться вже цих вихідних
В організаційному плані вибори до об'єднаних територіальних громад (ОТГ) мало чим відрізняються від чергових місцевих виборів
Місцеві органи влади, які буде обрано в об’єднаних громадах, пропрацюють до 2020 року.
«Зазначу, що представницькі органи місцевого самоврядування обираються лише на час до проведення наступних чергових місцевих виборів у 2020 році, – пояснює заступник голови ЦВК Андрій Магера особливості майбутніх виборів в об’єднані територіальні громади. – Другий нюанс полягає в тому, що на час тих виборів тимчасово функціонують попередні органи місцевого самоврядування ще старих громад, доки не буде обрано і не набудуть повноваження ради нових об’єднаних громад та їхні голови. Кількість громад, у яких відбудуться вибори, не є остаточною, і наступного року їхня кількість може збільшитись. Тож у 17-му році такі вибори досить реальні, питання тільки в їхньому фінансуванні. В організаційному плані вони мало чим відрізняються від чергових місцевих виборів».
Система виборів в ОТГ буде тією самою, що застосовувалась на останніх місцевих виборах, – так звані псевдовідкриті списки, коли виборець голосує одночасно за партію і кандидата, якого та висунула в певному окрузі, а потім у раду проходять найуспішніші з них. Якщо, звісно, партія подолає прохідний бар’єр у 5%. Така система діятиме на виборах до всіх місцевих рад, крім сільських і селищних, де досі зберігається мажоритарка.
Детальніше читайте у статті «Главкома» «Вибори в об’єднаних громадах. Усі подробиці голосування 11 та 18 грудня»
Коментарі — 0