рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У ЦВК пояснили особливості виборів в об’єднані громади, що відбудуться вже цих вихідних

  • Розсилка
  У ЦВК пояснили особливості виборів в об’єднані громади, що відбудуться вже цих вихідних

  В організаційному плані вибори до об'єднаних територіальних громад (ОТГ) мало чим відрізняються від чергових місцевих виборів

  Місцеві органи влади, які буде обрано в об’єднаних громадах, пропрацюють до 2020 року.

  «Зазначу, що представницькі органи місцевого самоврядування обираються лише на час до проведення наступних чергових місцевих виборів у 2020 році, – пояснює заступник голови ЦВК Андрій Магера особливості майбутніх виборів в об’єднані територіальні громади. – Другий нюанс полягає в тому, що на час тих виборів тимчасово функціонують попередні органи місцевого самоврядування ще старих громад, доки не буде обрано і не набудуть повноваження ради нових об’єднаних громад та їхні голови. Кількість громад, у яких відбудуться вибори, не є остаточною, і наступного року їхня кількість може збільшитись. Тож у 17-му році такі вибори досить реальні, питання тільки в їхньому фінансуванні. В організаційному плані вони мало чим відрізняються від чергових місцевих виборів».

  Система виборів в ОТГ буде тією самою, що застосовувалась на останніх місцевих виборах, – так звані псевдовідкриті списки, коли виборець голосує одночасно за партію і кандидата, якого та висунула в певному окрузі, а потім у раду проходять найуспішніші з них. Якщо, звісно, партія подолає прохідний бар’єр у 5%. Така система діятиме на виборах до всіх місцевих рад, крім сільських і селищних, де досі зберігається мажоритарка.

  Детальніше читайте у статті «Главкома» «Вибори в об’єднаних громадах. Усі подробиці голосування 11 та 18 грудня»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ