В ООН радять виділити більше ресурсів на розслідування справ Майдану
В доповіді вказуються недоліки в розслідуванні подій під час Революції Гідності і трагедії 2 травня 2014 року в Одесі
«Ми спостерігаємо зростаючу та усталену практику порушень і обмеження права на життя та фізичну недоторканність у країні. Війна народжує війну. Якщо подивитися на цифри – смерть 181 особи пов'язана зі зборами з початку дій на Майдані і згодом в результаті насильства 2 травня 2014 року в Одесі», - сказала вона, презентуючи доповідь управління Верховного комісара ООН з прав людини «відповідальність за вбивства в Україні з січня 2014 року до травня 2016 року.
Фрейзер наголосила, що відповідальність за ці смерті ще не настала, жодна людина ще не була визнана винною в жодній з цих смертей.
Водночас, за її словами, управління ООН з прав людини відзначає прогрес у розслідуванні подій на Майдані.
«Станом на 1 червня 2016 року, 55 особам було висунуто підозру у зв'язку зі смертю протестувальників на Майдані», - сказала Фрейзер, додавши, що кілька справ вже розглядаються в суді.
Між тим, в доповіді вказується на перешкоди для залучення до відповідальності винних - більшість підозрюваних перебувають не в Україні, докази втрачені.
Що стосується розслідування подій 2 травня в Одесі, то, як зазначила голова моніторингової місії ООН з прав людини, воно характеризується системними інституційними недоліками і процесуальними порушеннями.
«Судовий розгляд наштовхується на навмисне перешкоджання та затягування», - сказала вона, додавши, що управління ООН продовжує наполягати, що розслідування подій на Майдані і в Одесі має бути завершено у відповідності з міжнародними стандартами без зволікань.
Серед рекомендацій у доповіді вказується на необхідність виділити технічні та людські ресурси для розслідування і притягнення до відповідальності за вбивства. Також управління Верховного комісара ООН з прав людини вважає, що Україні слід посилити прокурорський нагляд за військовими в зоні конфлікту.
Джерело: Інтерфакс-Україна
Коментарі — 0