В Україні почнуть виробляти «експериментальний препарат» проти коронавірусу, який дає побічні ефекти
Компанія впливового фармацевтичного олігарха отримала дозвіл виробляти «ліки від коронавірусу»
Фармацевтична компанія «Дарниця» пройшла державну реєстрацію на субстанцію гідроксихлорохін – експериментального препарату, що входить до протоколу лікування Covid-19. Про це повідомив глава комітету Верховної Ради зі здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький у Facebook.
«Хочу подякувати Міністерству охорони здоров'я України та ДП «Державний експертний центр МОЗ України», які спрацювали злагоджено і оперативно, щоб дати можливість українським фармвиробникам швидко випустити на ринок необхідні ліки», - зазначив Радуцький.
Нардеп додав, що для нього це дуже позитивний сигнал від українського фармацевтичного ринку.
«Ми можемо забезпечувати українців якісними й ефективними препаратами самостійно – адже маємо майже 150 українських фармацевтичних підприємств. Та й більше – виробляти якісний продукт на експорт, нарощувати ВВП країни. Але це згодом, наразі – триває боротьба з Covid-19, і всі зусилля докладаються у цьому напрямку», - наголосив Радуцький.
Варто зазначити, що Американська академія офтальмології попереджає, що високі дози гідроксихлорохіну можуть призводити до ретинопатії (враження сітківки ока). Також є ризики порушення серцевого ритму. Його ефективність проти коронавірусної хвороби не доведена.
До слова, власником фармацевтичної компанії «Дарниця» є колишній народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», олігарх Гліб Загорій.
Нагадаємо, що колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун рознесла в пух і прах схему лікування Covid-19, затверджену МОЗ. Зокрема, вона зазначила, що гідроксилхлорін та хлорохін — це препарати, які застосовуються для лікування малярії та певних запальних станів. Хлорохін здебільшого застосовується для лікування малярії, а гідроксихлорохін застосовується для лікування ревматоїдного артриту чи системного червоного вовчака.
«Обидва препарати показували ефективність щодо вірусів SARS-CoV і SARS-CoV-2, але лише в дослідженнях in vitro (в пробірці). Поки є одне клінічне випробування препаратів в комбінації з азитроміцином. На результати цього дослідження покладатися небезпечно, воно дуже критикується», - підсумувала Супрун.
Коментарі — 0