В Україні використовують 1,5 мільйона недійсних паспортів
За даними ДМС, якщо анульований паспорт не був вилучений державною міграційною службою - його можуть використовувати шахраї
В Україні використовують 1,5 мільйона анульованих паспортів. Про це передає сервіс моніторингу даних Opendatabot на основі даних Міністерства внутрішніх справ.
Як пояснюють фахівці Opendatabot, у більшості випадків після анулювання паспорта документ вилучає Державна міграційна служба, проте паспорт також можуть загубити, вкрасти або ж не віддати в ДМС після смерті його власника.
Згідно із статистикою, з 1,5 мільйона недійсних паспортів, які пройшли повз Державну міграційну службу, 1,3 тисячі паспортів були втрачені, 90 тисяч - вкрали, а 25,7 тисячі належать померлим громадянам.
«Якщо анульований паспорт не був вилучений державною міграційною службою - його можуть використовувати шахраї», - йдеться у повідомленні.
Договір, підписаний із використанням даних такого паспорта, буде вважатись недійсним.
У сервісі моніторингу даних радять перевіряти у відповідному сервісі ДМС документи людей, із якими підписуються важливі угоди, зокрема щодо позик та оренди нерухомості.
Як повідомляв «Главком», з 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час. Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена. Відповідно до закону, всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.
Перший паспорт українцю видається безкоштовно. За заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 грн.
Нагадаємо, що запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося у січні 2016 року, і до цього часу нові паспорти видають лише у разі обміну паспорта замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт уперше.
Зазначимо, що у вересні Верховний Суд скасував заборону на оформлення паспорта-книжки.
Коментарі — 0