Вчені винайшли спосіб переробки усіх видів пластику

Вчені винайшли спосіб переробки усіх видів пластику

Австралійські науковці: ми просто беремо ці матеріали й переводимо їх назад у рідини та хімічні речовини, з яких вони отримані

Австралійський науковець Лен Хамфріс та професор Сіднейського університету Томас Машмеєр заявили, що розроблений та запатентований ними пристрій може утилізувати пластик, що досі не підлягав переробці. Про це повідомляє The Hill.

«Ми просто беремо ці матеріали й переводимо їх назад у рідини та хімічні речовини, з яких вони отримані», - сказав Хамфріс, додавши, що продукти можуть бути перетворені в бітум, бензин або різні види пластику.

Як зазначається, так званий каталітичний гідротермальний реактор (Cat-HTR) має можливість перетворювати утилізований пластик на паливо або переробляти новий пластик шляхом хімічної переробки, яка змінює пластмаси на молекулярному рівні, а потім перетворює їх знову на нафту.

Однак процес відрізняється від фізичної переробки тим, що не вимагає поділу пластмас за типом або кольором. За запатентованою технологією можна переробляти все - від упаковок з-під молока до гідрокостюмів.

Компанія вчених Licella готується просунути свою технологію на ринок у Великій Британії. Хамфріс пояснює, що там екологічна політика більш сприятлива, ніж в Австралії.

Як повідомлялось, нідерландський екопідприємець Боян Слат представив у Роттердамі пристрій, призначений для того, щоб виловлювати пластик з річок. Як зазначається, 25-річний Слат придумав унікальну систему, що може зібрати за день щонайменше 50 тонн пластику. Два такі апарати вже розпочали роботу: один у Джакарті (Індонезія), другий - у Куала-Лумпурі (Малайзія). Свою машину для очищення водойм він зі своєю командою розробляв чотири роки. 

 Читайте також: 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: