Закон про освіту: Литва стала на захист України перед Угорщиною
Литву дивують «висунуті владою Угорщини ультиматуми Україні»
Група парламентарів сейму Литви звернулася до угорських парламентарів з проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитися з Євросоюзом, пише Delfi.
«Ми неприємно здивовані й навіть шоковані ультимативними заявами уряду з погрозами заблокувати зближення України з ЄС чи НАТО, якщо Україна не змінить за побажанням Угорщини свій новий закон про освіту, в якому обумовлена і специфіка освіти осіб, які належать до національних меншин», - йдеться в зверненні.
Ініційоване екс-прем'єром країни Андрюсом Кубілюсом звернення підписали 37 членів сейму.
«Ми розуміємо, що питання освіти національних меншин, їх інтеграції в життя держави завжди особливо болючі і повинні вирішуватися шляхом конструктивного діалогу. Ми бачимо зусилля України саме так вирішувати ці важливі проблеми», - йдеться в зверненні.
У ньому сказано, що увага сусідніх з Україною країн до українського закону про освіту не дивує, однак дивують «висунуті владою Угорщини ультиматуми Україні з погрозами країні геополітичними наслідками, з погрозами тим, що Угорщина буде блокувати зусилля України щодо інтеграції в ЄС».
«Такі ультиматуми категорично неприйнятні, абсолютно не європейські і тим більше незрозумілі, коли це виходить від однієї з держав Центральної Європи. Ми всі добре знаємо, наскільки для нас, держав Центральної Європи і Балтії, геополітично була важлива наша власна інтеграція в ЄС», - йдеться в зверненні.
У ньому також порушуються питання, «чи дійсно Угорщина готова домагатися в Україні таких цілей, які збігаються з цілями (російського президента Володимира - ред.) Путіна».
Раніше Будапешт заявив, що буде блокувати всі рішення ЄС, пов'язані з подальшою інтеграцією ЄС та Києва через прийнятий в Україні закон про освіту.
Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон «Про освіту». 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон про освіту, він набув чинності.
Читайте також: В Угорщині занадто мало українців, щоб їх навчали українською? Посол Ерно Кешкень коментує скандальний закон «Про освіту» та Новий закон «Про освіту». Депутати шоковані тим, за що проголосували
Коментарі — 0