Церемонія закриття Паралімпійських ігор в Ріо. Фоторепортаж

Reuters

Команда України, виборовши рекордну 41 золоту медаль (а в цілому 117), залишилася третьою.

У бразильському Ріо-де-Жанейро відбулася офіційна церемонія закриття літніх Паралімпійських ігор, на яких у трійці найкращих команд фінішувала збірна України. Яскраве свято прощання зі змаганнями містило елементи імпровізації – спортсмени приєдналися до запальних танців у латиноамериканському стилі.

Також на церемонії закриття була хвилина мовчання – за іранським спортсменом Бахманом Ґолбарнеджадом, який 17 вересня загинув внаслідок падіння під час паралімпійської велогонки. Президент Міжнародного паралімпійського комітету Філ Крейвен зазначив у своєму виступі, що смерть Ґолбарнеджада зробила паралімпійський рух «єдиним у скорботі».

Збірна України, виборовши рекордну 41 золоту медаль (а в цілому 117), опинилася на третьому місці в медальному заліку. Переможницею Паралімпіади стала збірна Китаю, яка здобула 239 медалей, в тому числі 107 золотих. Друге місце посіла Великобританія – 147 медалей, з яких 64 найвищої проби.