Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Помаранчевих – за ґрати

  • Міхал Кацевіч, Newsweek Polska (Польща)
  • Розсилка
  Помаранчевих – за ґрати

  В Україні відбувається «повзучий державний переворот».

  В Україні відбувається «повзучий державний переворот». Так оцінив репресії проти опозиції колишній міністр оборони Анатолій Гриценко. І хоча ситуація в Україні за своєю драматичністю ще не сягнула масштабів Білорусі, Віктору Януковичу потрібно звикати до неприємних звинувачень та закидів з боку Заходу, пише Міхал Кацевіч у польському тижневику Newsweek Polska.

  Юрій Луценко, колишній міністр внутрішніх справ України в уряді Юлії Тимошенко вже більше місяця має нову адресу: слідчий ізолятор на Лук’янівці в Києві, пише Міхал Кацевіч. Дехто з визначних колишніх можновладців стали його сусідами. Загрожує арешт і Юлії Тимошенко. «Скоро ми зможемо заснувати тут нову партію і створити альтернативний уряд», – цитує Newsweek жарт Луценка.

  Влада Партії регіонів в Україні повсюдна – президент, уряд, парламент, органи місцевого самоврядування, Служба безпеки, економіка, ЗМІ. Президент також контролює суди. Почалися спроби «тихого усунення опозиції з української політичної сцени» під гаслом боротьби з корупцією. Опозиція скаржиться, пише Міхал Кацевіч, що «коли Путін посадив за ґрати Михаїла Ходорковського, увесь світ став на захист одного олігарха, а коли в Україні у в’язниці сидить кілька десятків пов’язаних з опозицією політиків і урядовців, панує тиша».

  Звісно, помаранчеві політики мали гріхи за спиною, але не більше, ніж ті, хто керує зараз, зазначає у розмові з виданням голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. «Регулярне усунення з суспільного життя політиків з найближчого оточення головної опонентки Януковича є повзучим державним переворотом», – цитує автор статті колишнього міністра оборони.

  Юрій Луценко не погодився на ультиматум міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова спокійно емігрувати за кордон. Не збирається виїжджати і Тимошенко «Час від часу представники Януковича, вдаючи турботу, пропонують мені виїхати з країни. Твердять, що в такий спосіб я вбережуся від арешту. Я їм публічно відповідаю: не виїду з власної країни, я не збираюся тікати, підібгавши хвіст», – сказала Тимошенко Newsweek.

  Під репресії, застерігає автор, потрапляють вже не лише політики, а й пересічні громадяни, які насмілилися організувати протести: дрібні підприємці, журналісти, блоґери, скандально відомі феміністки, представники неурядових організацій.

  Ситуація в Україні, хоч і не такого масштабу, як у Білорусі, не залишилася поза увагою Заходу. Європейський парламент закликав українську владу поважати свободу слова, Чехія надала політичний притулок колишньому міністру економіки Богдану Данилишину. Розкритикував дії Януковича також держсекретар МЗС Німеччини Вернер Гойер. Послання з Берліна має змусити Януковича замислитися. У ході візиту до Варшави на початку лютого Янукович може також почути неприємні речі – застерігає автор.

  Фото: http://byut.com.ua/

  Переклад: Іноземна преса про Україну «Inozmi»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ