Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Українські націоналісти хочуть забрати в поляків Підкарпаття

  • Міхал Кацевіч, Newsweek Polska (Польща)
  • Розсилка
  Українські націоналісти хочуть забрати в поляків Підкарпаття

  Націоналісти в Україні набирають сили – і навіть виголошують ідеї про необхідність забрати у поляків Підкарпаття, налаштовують Західну Україну проти Польщі.

  Націоналісти в Україні набирають сили – і навіть виголошують ідеї про необхідність забрати у поляків Підкарпаття, налаштовують Західну Україну проти Польщі. Хоча головним їхнім ворогом залишається Москва. Янукович і Партія регіонів використовують націоналістичну «Свободу» у власних цілях, сподіваючись послабити позиції Юлії Тимошенко, пише Міхал Кацевіч у польському тижневику Newsweek Polska.

  Міхал Кацевіч пропонує уявити собі матч Євро-2012 у Львові на новому, збудованому в останню хвилину стадіоні. На весь світ лунає ім’я Степана Бандери, на честь якого названо стадіон. Журналісти змушені пояснювати на весь світ, що він був лідером українського підпілля часів Другої світової і колаборував з гітлерівцями. За словами автора, поки що це лише пропозиція депутата зі Львова Ростислава Новоженця, який зайшов так далеко, що закликав відібрати в Польщі частину Підкарпаття. Уже зараз у Львові працює кнайпа «Криївка», до якої можна потрапити за допомогою паролю «Бий жида, ляха і москаля» і де можна випити горілки «Бандерівська западенка». А до вулиць імені Бандери звикли вже навіть польські туристи, зазначає автор.

  «Націоналісти після останніх місцевих виборів у жовтні минулого року “роздають карти” на заході України і мають дедалі більший апетит до влади в усій країні. Зараз вони керують Тернополем, частково Львовом і мають сильні позиції на Волині», – пише автор статті. «Свобода – дуже вдалий проект Партії регіонів, – наводить Міхал Кацевіч слова політолога і депутата Дмитра Видріна. – націоналісти, яких спонсорують олігархи з Донецька, отримають владу на Західній Україні і будуть там боротися з політиками Юлії Тимошенко, служачи виключно Януковичу».

  Риторика «Свободи» на чолі з лікарем і юристом зі Львова Олегом Тягнибоком ніколи не вирізнялася делікатністю, пише автор. То вони пропонують відрубати олігархам голови, то вивезти українських політиків на човнах у Чорне море й там залишити. На думку Тягнибока, пише Міхал Кацевіч, шість років тому була псевдореволюція, а справжня ще попереду. Під проводом Тягнибока, зазначає автор статті, в партію об’єдналися групи скінхедів, ветеранів УПА і національних ідеологів.

  «Націоналісти вправно пропагують свої ідеї, особливо на заході країни. Решта політиків зробили все, аби викликати відразу до демократії і лібералізму», – цитує видання київського політолога Віталія Портнікова. За словами автора статті, ідеологія радикалів зводиться до принципу: Україна для українців. Окрім того, вони хочуть очистити країну від олігархів, які служать Заходу і Москві.

  «Немає сумніву, що Янукович дозволить «Свободі» розвивати бандерівський культ на заході країни, але як тільки Тягнибок набере значної сили, він стане ворогом, – цитує Newsweek Polska іншого політолога, Вадима Карасьова з Інституту глобальних стратегій (Київ). – Не виключено, що антипольський радикалізм націоналістів може вправно використати влада в Києві для тиску на Варшаву». Однак наразі, додає автор, головний ворог націоналістів не Польща, а Москва. Націоналісти, пише він, будуть робити все, аби поділити мешканців Західної України на «справжніх» і менш гідних українців з російським чи польським корінням. «А це тільки тішить президента Януковича і Москву», – наголошує Міхал Кацевіч.

  Фото: http://www.svoboda.org.ua/

  Переклад: Іноземна преса про Україну «Inozmi»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ