Боротьба з МАФією

Боротьба з МАФією

Третина МАФів у столиці працюють взагалі без документації, ще частина стоїть з дозволу київської міської влади, а решта - за рішенням райрад.

Третина МАФів у столиці працюють взагалі без документації, ще частина стоїть з дозволу київської міської влади, а решта - за рішенням райрад. Відсутня не лише схема їх розташування, а до останнього часу й контроль за їх діяльністю. Столичні чиновники говорять про те, що зараз в цьому питанні вони наводять порядок. Але іноді це приводить до таких сутичок, як на ринку біля станції «Лісова». Що далі буде з незаконно встановленими МАФами? Чи будуть підприємці-порушники самі «демонтуватися», щоб зберегти своє майно? Скільки коштує столичному бюджету ліквідація незаконних малих архітектурних форм?

Про це в прес-центрі «Главкому» розповів начальник Головного управління контролю за благоустроєм Київської міської державної адміністрації Сергій Садовой.

Сергій Садовой: «До кінця року ми демонтуємо ще 2 000 МАФів»

Ситуація навколо бізнесу щодо малих архітектурних форм є непростою, тому що в свій час була хаосна ситуація в їх розстановці. Дозвільну документацію надавали райони, а потім місто, і, по великому рахунку, надавали, що хотіли, кому хотіли і де хотіли. Кіоски, МАФи, павільйони були встановлені на червоних лініях, всупереч всім будівельним та іншим нормам, біля станцій метро, закладів освіти і в інших місцях. Це і раніше, і сьогодні створює конфліктну ситуацію між підприємцями та мешканцями. На сьогодні влада міста Києва і безпосередньо Олександр Павлович ставить задачу наведення порядку в цьому напрямку.

Основна функція Головного управління контролю за благоустроєм - контрольна. На сьогодні ми є єдиним оператором на демонтаж малих архітектурних форм, якщо вони стоять з порушенням чинного законодавства. Демонтаж проходить шляхом створення комісії по демонтажу, в ній приймають участь громадськість, депутатський корпус і спеціалісти відомств, які фахово можуть сказати, є порушення чи немає.

Головне управління архітектури та дизайну уже розпочало роботу по підписанню пайової участі з тими підприємцями, які на сьогодні працюють, але у них неповна документація, в зв’язку з тим, що хтось з них не встиг переоформити договірні відносини, а хтось не довів їх до кінця. Якщо фахівці кажуть про те, що кіоск може стояти на тій чи іншій території, то з даним підприємцем підписується пайова угода, щоб він там працював, і надається час на оформлення документації. Це ще раз підтверджує лояльні відносини влади до підприємців, бо ми розуміємо, що такий вид бізнесу дає можливість утримувати сім’ї, і на це теж треба зважувати. Але на сьогодні ми повинні чітко розуміти, що ми проживаємо в столиці України, готуємося до «Євро-2012» і такий стан, який на сьогодні є в галузі підприємницької діяльності по малих формах, не повинен бути.

Яким чином ви їх контролюєте, адже вони нахабно все встановлюють, говорячи, що їх «кришують» депутати Київради, які мають по 20-30 кіосків і здають їх в оренду за 20 тисяч доларів за літо?

Сергій Садовой: В Києві таких споруд на сьогодні 12-13 тисяч. Ми кожного дня збираємо комісію, започаткували президію при комісії, до якої увійшла прокуратура, міліція, МНС на предмет того, щоб ці органи нам допомагали в реалізації мети. При демонтажу нам ще й опір чинять, сам демонтаж не завжди проходить толерантно. На сьогодні Олександр Павлович Попов поставив чітку задачу і звернувся до правоохоронних органів, щоб ми працювали в одному ключі. Управління архітектури працює на предмет місць, куди їх можна переставити, а у нас сьогодні пріоритет – півторакілометрова зона навколо НСК "Олімпійський". Ми реагуємо на кожну заяву мешканців, але демонтаж одного кіоску не безкоштовна місія, він обходиться бюджету в 6 тисяч гривень.

Де були контролюючі органи, коли ці 13 тисяч МАФів встановлювали?

Сергій Садовой: В свій час, мабуть, була безконтрольна ситуація, на сьогодні вона контрольована. Одразу перенести 13 тисяч в інше місце фізично неможливо, але ми працюємо за графіком. Ще цей рік не закінчився, а ми вже знесли 1200 МАФів.

А скільки з’явилось нових?

Сергій Садовой: Є ще й це питання. Зараз працюємо в жорсткому режимі разом з міліцією та прокуратурою по виявленню порушників. Якщо ставиться МАФ без документів, то головне, щоб він не почав торгувати. Допрацювалися до того, що тепер треба наводити порядок.

Скільки ще МАФів буде знесено до кінця року? Яка ситуація по ринку на станції метро «Лісова»? Де ще відбудеться побідне масштабне «прибирання» найближчим часом?

Сергій Садовой: Ми сьогодні працюємо за протоколом об’їзної наради Управління надзвичайних ситуацій, які проїхали з фахівцями по станціях метро і визначили ті МАФи, що стоять з порушенням ДБНів. На сьогодні вже дані адреси і ми починаємо демонтувати. Перш за все, йдеться про півторакілометрову зону навколо НСК "Олімпійський" та 20-тиметрову - навколо входів та виходів до станцій метро. Ми переходимо на Лівий берег, потім повертаємось знову на Правий.

Ми сподіваємось, що при винесенні відповідних приписів левова доля підприємців, які стоять з порушенням, демонтуються самі. На сьогодні вже проводиться роз’яснювальна робота і підприємці розуміють, що якщо ми самі демонтуємо МАФ, то перевеземо та поставимо його під охорону і підприємець його вже не забере, поки не оплатить всі наші витрати. Тож підприємець зараз сам готовий демонтуватися, але він заздалегідь має бути сповіщений про те, що його МАФ стоїть з порушенням.

Якщо брати в цілому із 13 тисяч МАФів, то їх третя частина стоїть повністю без єдиного документа, частина - з документами Київської міської влади, а частина – з документами районної ради. От і вийшла така ситуація, що всі надавали і ніхто не контролював.

Думаю, що до кінця року ми демонтуємо ще 2 000 МАФів.

В Києві катастрофічно не вистачає урн для сміття. Їх немає навіть по дорозі від Хрещатика по Інститутській. Як вирішується це питання?

Сергій Садовой: Я не погоджуюсь, що урн немає. Інша річ, що їх неповністю достатньо. Але сміття – дуже хвороблива для мене тема, бо велику роль у цьому питанні відіграє ще й ментальність людей. Сміття на нас з неба не падає, ми самі собі кидаємо його під ноги, а потім маємо претензії до тих організацій, які його прибирають. Сміття потрібно складати там, де воно має бути. Ми будемо виходити з проханням до Олександра Павловича Попова вийти з ініціативою до законодавців та збільшити штраф для тих, хто смітить в місті Києві. Якщо в Європі автомобіль заїде на «зелену зону», то через 5 хвилин на його склі висітиме штраф у 500 і більше євро. Якщо з вікна автомобіля хтось викидає недопалок, то із сусіднього авто одразу сповіщають про це поліцію і цю машину зупиняють. Це наведення порядку. Так, влада має забезпечити всі можливості для того, щоб було куди викидати сміття, але водночас має бути здійснена жорстка політика по штрафам. Бо скільки не став баків для сміття, людина все одно кидатиме все під бордюр. Дітей потрібно навчати не смітити, а дорослих вчити штрафом.

Яка ситуація біля річки Либідь? Там на території, де мають вивозити сніг, зараз утворилося сміттєзвалище. Якщо спіймаєте порушників, яке їм може бути покарання?

Сергій Садовой: Наші інспектори кожного дня фіксують побідні порушення. Робимо фотофіксажі, відправляємо їх в райони, потім інспектуємо. Якщо є порушення і визначений балансоутримувач цієї території, складаємо протокол. Для юридичної особи штраф від 850 до 1 700 грн., для фізичної особи – 340 до 1 360 грн.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: