Чи знайдеться у Харкові «Печерський суд» для Тимошенко?

Чи знайдеться у Харкові «Печерський суд» для Тимошенко?

Харків може стати місцем чергового суду над Юлією Тимошенко у справі діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України».

Харків може стати місцем чергового суду над Юлією Тимошенко у справі діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України». У цьому переконані захисники екс-прем’єра і цього не виключають у генеральній прокуратурі.

Генеральний прокурор Віктор Пшонка запевняє, що поки що відповіді на запитання про те, де відбудеться суд, не знає ніхто, оскільки воно у компетенції Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Саме він встановлюватиме підсудність.

-- Вищий спецсуд чекає...

На прохання bbc.ua прокоментувати імовірність розгляду нової справи проти Юлії Тимошенко в одному із судів Харкова у Вищому спеціалізованому суді повідомили, що це питання вирішуватиметься тільки після завершення досудового слідства.

«Питання про визначення підсудності справи може бути вирішене після її надходження до суду, тобто після закінчення досудового слідства, затвердження прокурором обвинувального висновку та направлення ним справи до суду», - ідеться у відповіді суду.

У Вищому спеціалізованому суді bbc.ua також повідомили, що відповідно до Кримінально-процесуального кодексу «з метою забезпечення найбільш об’єктивного та повного розгляду справи» рішення про передачу справи до суду іншої області вирішуватиметься головою цього суду або його заступником.

До речі, одним із заступників голови суду є рідний брат генерального прокурора Микола Пшонка.

Віктор Пшонка каже, що ситуація із Юлією Тимошенко, яка була одним із керівників корпорації «Єдині енергетичні системи України», особлива.

«Кримінальна справа слухається там, де був скоєний злочин. Але на сьогодні Вищому спеціалізованому суду з розгляду цивільних і кримінальних справ надане право визначати підсудність. Скоїла Тимошенко злочин в одному місці […], жила в іншому місці, відбуває покарання в іншому місці, тому суд вирішить, де і в яких судах розглядатимуться кримінальні справи за звинуваченнями», - сказав Віктор Пшонка в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

-- Харків - новий «Печерський районний»?

Варто звернути увагу і на слова прокурора про те, що «Тимошенко скоїла злочин». Можливо, генеральний прокурор обмовився і хотів сказати, що вона «підозрюється у скоєнні злочину», адже висновок про це робитиме суд, хоч поки що і невідомо який.

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко переконаний, що це буде один із харківських судів.

«Слідчі сказали, що вони одержали вказівку якомога швидше завершити ознайомлення Юлії Тимошенко із матеріалами справи по «Єдиним енергетичним системам» і передати його в один із харківських судів», - сказав Сергій Власенко журналістам біля Качанівської колонії 30 січня.

На користь того, що справа може розглядатися саме у Харкові, свідчать і пояснення судді Апеляційного суду у Харківській області Михайла Бородіна.

«Як мені здається, оскільки Юлія Тимошенко відбуває покарання у Харківській колонії, а справу ведуть слідчі, що були прикомандировані до органів служби безпеки і прокуратури Харківської області, то вони матимуть право направляти справу до суду за місцем проведення слідства. Принаймні, таким є загальне правило: справи слухаються або за місцем проживання відповідача, або за місцем перебування», - сказав суддя Бородін в інтерв'ю bbc.ua.

Іще одну, політичну, причину називає керівник Центру розвитку суспільства Ігор Харченко.

«Винесення суду на периферію – це спосіб зменшити резонансний вплив справи Тимошенко на суспільство. Опозиції буде значно важче збирати людей не території, що контрольована владою, ніж, приміром, у столиці. Очевидно, що там, де міцнішими є позиції партії «Батьківщини», - там суду не буде», - сказав Ігор Харченко в інтерв'ю bbc.ua.

Політолог каже, що офіційні пояснення проведення суду у Харкові можуть бути різні і не лише ті, про які кажуть юристи. До цих пояснень він відніс недоцільність перевозити до Києва хвору жінку чи недоцільність витрачати бюджетні кошти на доставку екс-прем'єра до столиці.

-- Фінал неблизько

Утім, коли відбудеться суд у справі ЄЕСУ, поки що не відомо. Це визнає і генеральна прокуратура.

Але, перебуваючи у Давосі, президент Янукович сказав, що кримінальні справи проти Юлії Тимошенко будуть передані до суду «ближчим часом».

Віктор Пшонка каже, що на сьогодні слідство завершене за кількома епізодами справи – «організація відхилення від сплати податків», «розкрадання державних коштів на суму понад 30 мільйонів гривень» і «службова підробка документів». Розслідування тривало 93 дні, справа нараховує 68 томів.

«Процес ознайомлення із матеріалами справи лише почався. […] Якщо вони розтягнуть ознайомлення на місяці чи ми побачимо, що немає ознайомлення, то я вважаю, що слідство правильно вчинить, якщо запропонує обмеження у строках ознайомлення», - сказав Віктор Пшонка агентству «Інтерфакс-Україна».

Сергій Власенко сказав 30 січня, що Юлія Тимошенко ознайомилася трохи більше ніж із половиною першого тому матеріалів кримінальної справи, пов'язаної з корпорацією ЄЕСУ.

Прокурор також повідомив, що захисники Юлії Тимошенко знайомляться із матеріалами інших двох справ – про закупівлю «швидких допомог» та використання коштів від реалізації Кіотського протоколу. Він сказав, що ці справи нараховують 193 томи, адвокати ознайомилися із 100.

Для порівняння він сказав, що «газова справа», за якою засудили колишнього керівника уряду, нараховувала 14 томів.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: