Росія готова вирішити проблему газового контракту – Азаров

Росія готова вирішити проблему газового контракту – Азаров

Керівництво Росії готове вирішити проблему газового контракту

Керівництво Росії готове вирішити проблему газового контракту в достатньо стислі терміни, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним і прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим.

Зустріч відбулася в кулуарах XIII з'їзду партії «Єдина Росія», куди Микола Азаров прибув з робочим візитом.

«Володимир Путін та Дмитро Медведєв висловили твердий намір прибрати питання, які затьмарюють наші відносини, ускладнюють їх, в тому числі в достатньо стислі терміни вирішити проблему газового контракту», - повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

При цьому Микола Азаров підкреслив, що Україна домагається не якихось знижок, а перегляду газового контракту.

«Ніхто не говорить Росії «знижуйте ціну». Йдеться про те, що ми повинні переглянути цей контракт, зробити його з такими підходами, які зараз реалізує «Газпром» з іншими імпортерами газу», - сказав прем’єр, якого цитує УНІАН.

Пан Азаров зазначив, що під час такої короткої зустрічі жодні деталі не обговорювалися.

«Те, що вони висловили свою рішучість досягти компромісу в короткі терміни вже налаштовує нас на те, що ми все-таки домовимося. Ми ж ці переговори ведемо два роки», - сказав Микола Азаров.

Як повідомляє прес-служба президента РФ, російські політики своєю чергою запевнили українського колегу, що, незважаючи на перестановки в керівництві Росії, стосунки з Україною не зміняться.

«Я завжди у вашому розпорядженні. Ми як були найближчими партнерами, так ними і залишимося», - запевнив пана Азарова Володимир Путін, повідомляє прес-служба «Єдиної Росії».

Своєю чергою Дмитро Медведєв додав, що, «незважаючи на зміну місць нашої роботи, наша позиція залишається незмінною».

-- Гроші на добудову ХАЕС

За повідомленням прес-служби українського уряду, співрозмовники зійшлися на тому, що «економічна, зокрема, енергетична співпраця аж ніяк не вичерпується газовим питанням».

Зокрема, Микола Азаров повідомив, що обговорив з Володимиром Путіним та Дмитром Медведєвим питання добудови третього й четвертого блоків Хмельницької атомної електростанції.

«Спочатку йшлося, що це будівництво здійснюватиметься за рахунок кредиту наданого РФ. Путін і Медведєв у черговий раз підтвердили, що питання вирішене позитивно з приводу надання кредиту, але є технічні питання», - сказав Микола Азаров, повідомляє УНІАН.

За його словами, досягнуто домовленість, що перед засіданням українсько-російської комісії на рівні президентів буде проведено засідання комітету з економічного співробітництва на рівні прем'єрів, на якому можна буде допрацювати всі технічні питання й підписати угоди.

Також Володимир Путін висловив зацікавленість Росії взяти участь у проекті серійного виробництва літака АН-70, а Микола Азаров запросив до співробітництва у виробництві всіх машин сімейства АН, повідомляє Урядовий портал.

-- З салом і сиром

«Зустріч була дружньою і невимушеною, - повідомляє прес-служба уряду України. - Володимир Путін закликав Дмитра Медведєва їсти український сир, а Микола Азаров пообіцяв на наступну зустріч привести кращі зразки українських сирів та почастувати колег».

Президент Путін та прем’єр-міністр Медведєв заявили, що будуть регулярно зустрічатися зі своїми українськими колегами, повідомляє прес-служба «Єдиної Росії».

Президент РФ зазначив, що в нього найближчим часом запланована зустріч з Віктором Януковичем в Криму.

Своєю чергою Микола Азаров запросив керівництво Росії відвідати Україну і пообіцяв організувати найтепліший прийом.

«Приймемо вас, як треба», - сказав він. «З салом?» – жартома уточнив Дмитро Медведєв. «Правда сало Володимир Володимирович покритикував свого часу», - зізнався Микола Азаров. «Я не критикував, ми нічого не критикували. Це наші служби критикували», - сказав Володимир Путін, цитує розмову сайт «Єдиної Росії».

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: