Гройсман удвічі дорожчий за Яценюка. Як зросли витрати на можновладців у 2017 році

  Цього року утримання уряду обійдеться українцям у 737 млн грн, на 400 млн більше, ніж у 2016-му
  Володимир Гройсман для своїх грошей не шкодує. Такий висновок можна зробити лише з однієї цифри. Бюджетні витрати на секретаріат уряду, який навесні минулого року очолив колишній мер Вінниці, зросли до 737 млн гривень. Для порівняння: на обслуговування Кабміну в бюджеті минулого року було закладено 322 мільйони. Тобто витрати на утримання уряду
  • 11 Сiчня, 10:30
  • Розсилка
  <p>Арсеній Яценюк та Володимир Гройсман</p>
  Фото: Reuters

  Арсеній Яценюк та Володимир Гройсман

  Цього року утримання уряду обійдеться українцям у 737 млн грн, на 400 млн більше, ніж у 2016-му

  Володимир Гройсман для своїх грошей не шкодує. Такий висновок можна зробити лише з однієї цифри. Бюджетні витрати на секретаріат уряду, який навесні минулого року очолив колишній мер Вінниці, зросли до 737 млн гривень. Для порівняння: на обслуговування Кабміну в бюджеті минулого року було закладено 322 мільйони. Тобто витрати на утримання уряду лише за рік зросли більш ніж удвічі.

  Цікаво, що ще у вересні минулого року в проекті бюджету-2017 на секретаріат Кабміну була закладена зовсім інша сума. Планувалося, що на забезпечення роботи уряду цьогоріч знадобиться лише 436,5 млн гривень. Але, вочевидь, у Гройсмана вирішили, що цих грошей замало, і в процесі бюджетних торгів «домалювати» ще 300 мільйонів.

  За темпами зростання витрат уряд поступається лише Верховному суду, Міністерству аграрної політики та Міністерству інформаційної політики. Іншим відомствам пощастило менше. А витрати на деякі відомства і компанії і зовсім зросли в межах запланованої інфляції (за прогнозами уряду, в 2017-му інфляція буде на рівні 8%).

  Кому пощастило

  Лідер рейтингу за темпами зростання витрат став Верховний суд. Якщо в бюджеті-2016 на нього було закладено близько 106 млн гривень, то цього року витрати зростуть до 1 млрд грн. Тобто в 2017-му Верховний суд отримає майже в 10 разів більше грошей. Треба визнати, що це пов’язано, не лише з покращенням матеріального стану цієї установи та її суддів.

  Нагадаємо, в Україні триває судова реформа. І саме Верховний суд з 2017 року набуває величезних повноважень. Він перебере на себе повноваження системи вищих спеціалізованих судів – господарського, адміністративного, цивільних та кримінальних справ, процес скасування яких стартував восени минулого року. Судді Верховного суду отримуватимуть від 116,2 тисячі гривень на місяць. До цього треба додати ще різноманітні надбавки.

  Неймовірну суму у порівнянні з 2016-м отримає і Міністерство аграрної політики під керівництвом вихідця з Блоку Петра Порошенка Тараса Кутового. Цього року на відомство передбачено 9,4 млрд гривень – у 4,5 разу більше, ніж рік тому. Приблизно половина цієї суми піде на підтримку виробників сільгосппродукції. Близько 1 млрд гривень з цієї суми, за підрахунками «Економічної правди», може отримати виробник курятини «Миронівський хлібопродукт». Компанія належить Юрію Косюку, близькому приятелю Петра Порошенка, який встиг попрацювати першим заступником Адміністрації президента, але швидко стомився і повернувся у бізнес.

  Помітно зросли й витрати на Міністерство інформполітики, яким керує кум глави держави Юрій Стець. Торік «міністерству правди» виділили 113 млн гривень. Цього року бюджет відомства становитиме майже 262 млн гривень. Річний приріст – в 2,3 разу.

  На цьому тлі динаміка апетитів Адміністрації президента не вражає. У 2017-му видатки на офіс глави держави підвищаться на 63,5%. У держбюджеті на адміністрацію закладено 746,6 млн гривень.

  Відомство ще одного «любого друга» президента, Юрія Луценка, – Генеральна прокуратура – цього року має отримати понад 5 млрд гривень. Хоча минулого їй вистачило 3,3 млрд – на 51,7% менше.

  Крім Верховного суду, непогано зросли витрати і на інших служителів Феміди – Державну судову адміністрацію (ДСА), яка виконує функцію виконавчої влади в судовій системі України. Торік ДСА отримала з держскарбниці 5,3 млрд гривень. У 2017-му на неї вирішили витратити 8,6 мільярда. А це означає, що за рік витрати на судову адміністрацію зростуть на 62,4%.

  Головні витрати бюджету-2017

  (мільйонів гривень)

  Джерело: Закон про державний бюджет України 2017 року

  *Більш ніж половина цих грошей піде на покриття кредитів

  Кому пощастило менше

  А ось силовикам і захисникам України пощастило менше. Автори бюджету-2017 вирішили, що їхнє фінансування не потребує значного збільшення. Так, наприклад, бюджет Міністерства оборони країни, що веде війну, зріс лише на 8,5% – до 64,5 млрд гривень. А це означає, що з урахуванням інфляції цьогоріч він, по суті, залишиться на рівні 2016 року.

  Не набагато більше зросли й витрати на Національну гвардію. Якщо минулого року гвардійці отримали 9 млрд гривень, то нині витрати на них зросли менш, ніж на мільярд гривень, або 10,7%.

  Ще менше пощастило Національній поліції. Цього року її бюджет став менше, ніж минулого приблизно на 116 млн гривень.

  На торішньому рівні залишилися витрати на дороги – 6,6 млрд гривень. Хоча наприкінці минулого року перші особи держави обіцяли до 40 млрд гривень. Однак, як уже писав «Главком», керівники держави свою обіцянку не виконали.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ