рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Створення Національної вугільної компанії нагадує створення «Нафтогазу» для фінансування виборів - експерт

  • Розсилка
  Створення Національної вугільної компанії нагадує створення «Нафтогазу» для фінансування виборів - експерт

  Створення національної вугільної компанії призведе до монополізації ринку. Компанія буде сама вказувати ціну на вугілля, а ціна закладена в ціну електроенергії. Національна вугільна компанія нагадує «Нафтогаз», який створили у 1996 році для фінансування виборів. Такі думки висловив Сергій Дяченко, голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.

  За його словами, у великій компанії легше концентрувати  капітал. Легше лобіювати свої інтереси. «Звісно, компанія буде державна, але буде керуватися людьми з оточення президента. Принаймні про це вже сьогодні преса говорить», - зазначає експерт.

  Дяченко наводить негативні моменти створення державного монополіста. «Ринку вугілля й так не було, а зі створенням державної компанії відбудеться монополізація. Ця компанія буде тримати більше, ніж 60% ринку. Але ми проголосили реформу електроенергетичної галузі! Цей монополіст буде диктувати цінову політику. Адже вартість електроенергії 70% складає вартість вугілля», - продовжує експерт.

  Якщо говорити про приватизацію, то теж виникають питання. 

  «Це буде велика компанія, то як її приватизувати всю? Це ж не доцільно. Якщо розпродувати ці шахти по дрібці, то це було б краще. Бо на такий великий куш інвестор буде крутити носом, бо там же будуть як привабливі об’єкти, так і не привабливі. Єдиний позитив для інвестора в такому випадку буде, що він стане монополістом», - переконаний експерт.

  Зараз відбувається модернізація енергоблоків з антрацитової на газову групу вугілля. Сьогодні вже більше 60% генерації працює на газовому вугіллі і буде в подальшому збільшуватися. 

  «І вже з досвіду нашої країни, у наших можновладців є звичка з таких компаній тягнути гроші на політику. Ні для кого не секрет, що в 1996 році НАК «Нафтогаз» створювали для фінансування виборчої компанії», - резюмував Дяченко

  Пропонуємо переглянути запис прес-конференції

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ