Поул-позицію на Гран Прі Японії вперше у кар'єрі здобув Льюїс Хемілтон

Впевненою перемогою пілота Mercedes і новим абсолютним рекордом траси завершилася кваліфікація етапу у Японії

Суботня сесія на 16-му етапі сезону Формули-1 пройшла з перевагою Mercedes. Льюїс Хемілтон став найкращим у всіх трьох сегментах, використовуючи шини Soft і SuperSoft, а у фіналі проїхав коло за 1:27.345.

Суперники з Ferrari та Red Bull були зовсім близько від лідера сезону у першій частині кваліфікації, але по ходу сесії Хемілтон зміг помітно додати.

У підсумку його перевага склала 0,332 секунди – для Льюїса це перший у кар'єрі поул на Сузуці, десятий у сезоні і 71-й за час виступів у Формулі-1.

Вальттері Боттас у вирішальній спробі приніс Mercedes старт з першого ряду, а ось Себастьян Феттель не зміг додати на останньому швидкому колі. Однак саме німець стартує другим через штраф Боттаса.

Гонщики Red Bull стали у кваліфікації четвертим і п'ятим. Причому Даніель Ріккардо випередив Макса Ферстаппена на 0.026 секунди.

Кімі Райкконен зіпсував першу спробу у фіналі, а у другій став за швидкістю тільки шостим, інформує motorsport.com.