Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  ОБСЄ закликала Росію скасувати багатомільйонний штраф The New Times

  • Розсилка
  В ОБСЄ закликали Росію скасувати штраф The New Times - ОБСЄ закликала Росію скасувати багатомільйонний штраф The New Times
  В ОБСЄ закликали Росію скасувати штраф The New Times
  Фото: Reuters

  Тверський районний суд Москви оштрафував російський журнал The New Times на 22 млн рублів

  Російська влада повинна скасувати судовий штраф у розмірі 22 млн рублів (майже 9,5 млн грн), накладений на журнал The New Times.

  Про це заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, йдеться на сайті організації.

  «Виключно високий штраф, накладений на The New Times, є безпрецедентним рішенням, яке завдає шкоди свободі ЗМІ в Росії. Я закликаю владу скасувати це рішення і сподіваюся, що воно буде скасовано за апеляцією. Я знову закликаю владу внести поправки до чинного законодавства про «іноземних агентів», щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому», - сказав Дезір.

  Він нагадав, що одним із важливих зобов'язань держав-членів ОБСЄ є збереження свободи слова і плюралізму ЗМІ.

  «Російській Федерації слід уникати непотрібних і невідповідних заходів, які можуть послабити плюралізм ЗМІ, тому закон про «іноземних агентів» необхідно терміново змінити», - підкреслив він.

  Як нагадує DW, 26 жовтня Тверський районний суд Москви оштрафував російський журнал The New Times і його головного редактора Євгенію Альбац на 22 млн рублів.

  Видання звинуватили в несвоєчасному наданні до Роскомнадзору інформації про іноземне фінансування.

  У рішенні суду сказано, що The New Times не відзвітувався про отримання від Фонду підтримки свободи преси 22,2 млн рублів. Цей фонд включений Мін'юстом РФ до списку «іноземних агентів».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ