Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  ООН: Китай утримує в концтаборах мільйон уйгурів

  • Розсилка
  ООН: Китай утримує в концтаборах мільйон уйгурів

  Близько 1 млн уйгурів утримують у так званих таборах ідеологічного перевиховання

  Китайська влада утримує близько 1 млн етнічних уйгурів у таємних таборах.

  Про це заявила член комітету ООН з ліквідації расової дискримінації Гей МакДугал, повідомляє Reuters.

  Зокрема, за даними правозахисної організації Chinese human rights defenders, близько 1 млн уйгурів утримують у так званих таборах ідеологічного перевиховання. У той же час, за словами Гей МакДугал, всього в подібних таборах можуть утримуватися до 2 млн уйгурів та представників інших мусульманських національних меншин.

  «Ми глибоко стурбовані численними й вартими довіри повідомленнями про те, що влада Китаю, пояснюючи свої дії боротьбою з релігійним екстремізмом і підтриманням соціальної стабільності, перетворила Сіньцзян-Уйгурський автономний район на щось, що нагадує секретний табір. Це свого роду «зона без прав», - зазначила МакДугал.

  Окрім того, правозахисники зазначають, що існують закриті табори, де представників нацменшин утримують цілодобово і позбавляють можливості контактувати із зовнішнім світом.

  Разом з тим, за офіційною версією Пекіна, такі заходи вжито у зв'язку з тим, що регіон Сіньцзян стикається з серйозною загрозою з боку ісламських бойовиків і сепаратистів, які нібито готують зіткнення між корінною уйгурською меншиною та етнічною ханьською більшістю.

  Джерело: Еспресо ТВ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ