Якщо Росія перекриє газ Європі: ЄС розробляє план дій

Якщо Росія перекриє газ Європі: ЄС розробляє план дій
ЄС зараз намагається закачати якомога більше газу і зможе замінити дві третини поставок Росії цього року
фото: energate-messenger.com

План, який розробляє Європейська комісія, передбачає заходи щодо обмеження поставок газу для промисловості

У Євросоюзі розуміють, що Росія може будь-якої миті вирішити відрізати блок від поставок газу. Це може статися цьогоріч, як кажуть у ЄС, «будь-яка держава може бути наступною». Тому наразі у Євросоюзі розробляється план дій на такий випадок. Про це єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон повідомила в інтерв’ю Financial Times.

За її словами, ЄС зараз намагається закачати якомога більше газу і зможе замінити дві третини поставок Росії цього року, але доведеться зробити більше, раптом станеться якийсь повне припинення поставок.

План, який розробляє Європейська комісія, передбачає заходи щодо обмеження поставок газу для промисловості, і при цьому оминає домогосподарства, розповів FT обізнаний співрозмовник.

Раніше за відмову сплачувати за російський газ рублями держава-агресор відключила від поставок Польщу, Болгарію та Фінляндію.

«Ми зіткнулися з ситуацією, коли будь-яка держава-член може бути наступною», – сказала Сімсон. «Поки що ми могли подбати про безпеку постачання цих трьох держав-членів, головним чином за допомогою солідарності сусідів».

«Цього року, якщо буде повний зрив, ми готуємо плани на випадок надзвичайних ситуацій», – заявила вона.

На промисловість припадає 27% споживання газу в ЄС, причому найбільшими споживачами є хімічна промисловість, кераміка, харчові продукти та скло. Комісія заявила, що подбає про ланцюги постачання продуктів харчування, безпеки та продуктів для здоров’я.

Цього року ЄС отримав рекордні поставки скрапленого газу, що дозволило почати наповнювати підземні сховища, які на 25 травня були заповнені на 44% проти 36% роком раніше. За словами єврокомісарки, країни швидко нарощують свої можливості для обробки СПГ.

До повномасштабного вторгнення 40% поставок газу до ЄС припадало на російське блакитне паливо. Зараз цей показник знизився до 26%, повідомляє ЄК, а мета до кінця року – 13%.

До того часу країни-члени відкриють або розширять термінали СПГ для перевалки 19 млрд кубометрів на рік.

Нагадаємо, Єврокомісія пропонує зробити ухилення від санкцій злочином.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів