Із 1 червня «Нафтогаз» підвищує ціни: що буде з тарифами для населення

Із 1 червня «Нафтогаз» підвищує ціни: що буде з тарифами для населення
фото з відкритих джерел

У компанії обіцяють, що тарифи на газ та тепло залишаться незмінними

Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» з 1 червня встановила нові ціни на природний газ для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ). Проте на тарифах для населення це не повинно позначитися, повідомляє пресслужба «Нафтогазу».

«Інформація, яка була поширена в низці засобів масової інформації стосовно того, що «в Україні ціна на опалення буде підвищена втричі», є маніпулятивною», – йдеться в повідомленні пресслужби.

Як зазначили у НАК, 10 травня Кабінет міністрів схвалив проєкт закону який, серед іншого, передбачає запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ і тарифів на теплову енергію та супутні послуги.

«Законопроєкт, який прийняв уряд, передбачає, що частина міжнародної фінансової допомоги для України буде використано для стримування тарифів. Цими коштами буде компенсовано різницю між економічно обґрунтованими і поточними тарифами, зокрема для ТКЕ», – йдеться в повідомленні.

За даними пресслужби компанії, цей механізм також дасть можливість ТКЕ розраховуватись за новими цінами на газ з «Нафтогазом» та погасити прострочену заборгованість.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» у рамках трирічних договорів планує підвищити ціни на газ для підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ) більш ніж утричі до 29,392 тис. гривень за 1 тисячу кубометрів (з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнта, що застосовується при замовленні потужності на добу вперед).

Водночас Кабінет міністрів вніс зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів. Це дасть можливість зберегти ціни на газ для населення на рівні близько 8 гривень за кубометр до 1 жовтня.

Нагадаємо, що Україна планує знижувати споживання газу до рівня власного видобутку.

Також тепер держава контролюватиме постачання газу споживачам: висновок суду.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: