Богдан Яременко Народний депутат України

Азовська криза: Росіяни відповідають чітко «Ми готові до подальшої ескалації»

Фрегат російського Північного флоту «Сєвєраморск», який вчора увійшов в Чорне море, був до 90-х років «маршалом Буденним», «маршалом Жуковим», а потім навіть «Сімферополем». Дечому у росіян можна вчитися – як змінювати інформаційний контекст.

Після кризи 25 листопада українське суспільство «заведене» військово-морською темою, а тому сьогодні ЗМІ цікавляться, що би це могло означати? Чому Андрій Клименко звернув на це увагу?

Перш за все, проходами військовими суднами різних країн Чорноморських проток Андрій займається давно. Задовго до початку війни. Він не один, є кілька фотографів і навіть присвячених цьому спеціалізованих інтернет-ресурсів. Тому часами інформація про прохід кимось чогось – це лише інформація. Але війна, криза в Керченській протоці, заклики України збільшити присутність кораблів держав членів НАТО в Чорному морі – усе це створює чіткий контекст.

Як Андрій і написав «Сєвєраморск» є одним з найкращих бойових кораблів росіян. Він постійно в походах, на навчаннях і т. д. У свій нинішній похід «Сєвеєраморск» вийшов ще в липні минулого року.

Що намислили російські стратеги ми можемо лише здогадуватися. Але цих здогадок може бути кілька.

Захід корабля є частиною «робочої програми». Він давно у плаванні і можуть існувати якогось роду технічні причини зайти в найближчу військово-морську базу для вирішення питань, які не можуть бути вирішеними поза територією Росії. Ну, там якийсь ремонт, часткова зміна екіпажу, поповнення запасів чогось, часткове переоснащення і т.д.

Але навіть якщо демонстративності в діях росіян за їх задумом не було, ситуація виглядає трохи інакше.

Впродовж останніх тижнів кораблі держав НАТО в Чорному морі були і є. Звичайно ж, ці візити є відповіддю на розширення російської агресії. Але НАТОвці лише демонструють свою присутність, інтерес, вивчають можливий театр воєнних дій. Клас їх кораблів є радше сигналом «я не здамся без бою», ніж провокацією цієї битви.

Росіяни відповідають чітко: ми готові до подальшої ескалації. Ми теж маємо чим розширювати свою присутність. І наші наміри більш рішучі, ніж у НАТО: ми готові до бою, і маємо чим вести цей бій.

Думаю, що «Сєвєраморск» підтверджує висновок «Майдану закордонних справ», що для Росії принципово закріпити повну військову домінацію в чорноморському басейні, вона готується до подальшої конфронтації та ескалації.

Звичайно, такі жести робляться, перш за все, в сторону НАТО: зважте, хлопці, наскільки далеко ви готові зайти, і чи здатні ви з огляду на наявну політичну волю і ресурси зайти далі за нас? Така російська логіка поведінки цілком сприймалась президентом Обамою, який був переконаний, що США не повинні втягуватися у збройний конфлікт в Україні, бо США має менше за Росію ресурсів, які готова вкласти в цю ситуацію.

Є це сигналом і для наших гарячих голів, які готові повторити спробу проходу через Керченську протоку кораблями ВМСУ. У період новорічних і різдвяних свят блокада Азовського моря відбувалась переважно через кліматичні причини. Росіяни просять не розслаблятися. Все лише починається.

Ми це знаємо. Але чи готові?

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: