Генпрокурор саботує процес притягнення до кримінальної відповідальності одіозного судді
Дуже прикро і жаль…
Після скерування прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) обвинувального акту до суду щодо судді-хабарника з одного із районних судів Харкова, який фактично є «кишеньковим» суддею сумновідомого Геннадія Кернеса, було встановлено, що щодо цього ж судді Генеральною прокуратурою України прийнято рішення про закриття кримінального провадження за фактом одержання хабара, що мало місце раніше того злочину, який розслідувався детективами НАБ України.
Вивчивши вказані матеріали кримінального провадження ми прийшли до висновку, що в матеріалах наявні беззаперечні докази, що викривають суддю в неодноразовому систематичному вимаганні хабарів з використанням свого службового становища.
Досить знаковим є той факт, що у місті Харкові цього суддю називають «Серьожа-четвертак», оскільки вирішення питань з останнім вартує від 20 до 30 відсотків від суми позову чи рішення.
Як приклад, наведу цитату з переговорів судді-хабарника із заявником у кримінальному провадженні щодо суми хабара за винесення «потрібного» рішення, що містяться у відповідному протоколі:
«Суддя-хабарник: Ну…Честно говоря это…10% это кисленько, если Вы хотите чтобы мы сразу все действия сделали.
Заявник: Сколько? Я нормальный человек, я понимаю.
Суддя-хабарник: Ну вообще, обычно подходят с такими вопросами: 20-25%. Если Вам надо.»
Однак, замість того, щоб викрити суддю хабарника та притягнути до відповідальності слідчих та прокурорів, які незаконно закрили кримінальне провадження, Генеральний прокурор фактично став на захист пшонківських методів розслідування, в якій панує кумівство та позапроцесуальний порядок прийняття рішень у кримінальному провадженні.
29.07.2016 Генеральним прокурором України скасовано мою постанову, як Заступника Генерального прокурора України про скасування постанови про закриття кримінального провадження у вказаному провадженні. Тобто, виходить, на думку, Генерального прокурора України, такі дії судді-хабарника є законними і підстав для скасування постанови про закриття кримінального провадження НЕМАЄ.
Особливо занепокоєння і стурбованість викликає той факт, що у своїй постанові про скасування постанови про скасування постанови про закриття кримінального провадження, що взагалі є новелою кримінального процесу Генеральний прокурор України зазначає, що він, начебто, розглянув 29.07.2016 матеріали кримінального провадження, яке фактично з Генеральної прокуратури України більше місця назад було передано детективам НАБ України.
Приступаючи до виконання обов’язків Заступника Генерального прокурора України – керівника САП я розумів, що в мене тепер немає друзів, але очікувати удару в спину від Генерального прокурора України, який повинен бути взірцем у боротьбі з корупційною гідрою я категорично не міг.
Дуже прикро і жаль…, але найголовніше я розумію, що за мною Закон та народ України, який бажає змін!!!
Коментарі — 0