Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Результати виборів у Вірменії. Єреван озиратиметься на Кремль і далі?

  • Олександр Божко

   Надзвичайний і повноважний посол України у Вірменії в 1996-2001, 2005-2010 рр.

  • Розсилка
  Вибори у Вірменії - Результати виборів у Вірменії. Єреван озиратиметься на Кремль і далі?
  Вибори у Вірменії

  Будемо сподіватися, що зміна влади у Вірменії позитивно вплине і на розвиток вірменсько-українських відносин

  Очолюваний виконувачем обов’язків прем’єр-міністра Вірменії Ніколою Пашиняном виборчий блок «Мій крок», спираючись на небачену за роки незалежності електоральну підтримку , впевнено здобуває більшість місць у Національних Зборах Вірменії.

  Це відкриває перед ним можливість здійснити структурні перетворення всередині країни, провести її модернізацію та продовжити боротьбу з корупцією, про що лідер вірменської оксамитової революції неодноразово заявляв. Маючи величезний кредит довіри та підтримку нового парламенту, політична сила Пашиняна тепер може вдатися до рішучих кроків з оздоровлення економічної ситуації, забезпечення максимального сприяння діяльності середнього та малого бізнесу, обмеження монополій, зокрема й російських.

  Що ж до імовірних змін у зовнішньополітичному курсі Вірменії, то навряд чи на це слід очікувати з огляду на зацікавлення в.о. прем’єр-міністра у тіснішій співпраці з Росією, як він підкреслює, з урахуванням інтересів Вірменії. Тому й надалі Єреван, очевидно, озиратиметься на Кремль, вдаючись до тих чи тих кроків у сфері зовнішньої політики, в тому числі, по відношенню до України. Хоча, як на мене, сам факт появи у Вірменії нової політичної еліти, яка рішуче виступає за зміну парадигми пострадянського розвитку своєї країни, цілком в інтересах нашої держави, яка стала на цей шлях чотири роки тому.

  Тож будемо сподіватися, що зміна влади у Вірменії, тепер уже легитимізована проведеними парламентськими виборами, зрештою, позитивно вплине і на розвиток вірменсько-українських відносин, зокрема на пожвавлення міжурядових і міжпарламентських зв’язків.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Ярослав Коцюба
  Ярослав Коцюба

  Експерт-релігієзнавець

  Сергій Тихий
  Сергій Тихий

  Журналіст

  Дмитро Корнійчук
  Дмитро Корнійчук

  Президент Центру інноваційного консалтингу «КДА»

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ