Олена Шуляк

Олена Шуляк

Глава партії «Слуга народу»

Життєпис

Після закінчення загальноосвітньої школи у м. Києві, Олена Шуляк у 1992-1997 роках навчалась в Українському транспортному університеті, який закінчила з відзнакою за спеціальністю «Економіка і управління в будівництві».

У 2003-2005 роках також навчалась у Міжнародному інституті менеджменту та здобула освітній ступінь магістр бізнес-адміністрування.

Крім того, з 2010 до 2012 року навчалась заочно у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Психологія».

Бізнес-кар'єра

Підприємницьку діяльність розпочала після закінчення вишу. В 1999 році О. Шуляк була сертифікованим аудитором, власником і директором ТОВ «Аудиторська фірма «Стандарт».

З 2000 року ТОВ «Аудиторська фірма «Стандарт» почала працювати, як самостійна професійна бізнес-одиниця фінансово-промислової групи «Midland Group». У 2007 році вона була призначена Генеральним директором цієї компанії. Цього ж року був відкритий український офіс «Midland Development». Компанія деякий час була частиною фінансово-промислової групи, яка працювала в Україні, Росії, Канаді, США і країнах Європи. Та після Революції Гідності, у лютому 2014 року, Олена Шуляк зі своєю бізнес-партнеркою розірвали юридичні і фактичні стосунки з російським бізнесом. Того ж року вони перекваліфікували бізнес і почали займатися будівельним аудитом, дослідженнями, консультаціями. «Midland Development Ukraine», донині (станом на 2022 р.), займається інжиніринговою діяльністю, втім уже без участі Олени Шуляк.

З 2005 по 2007 роки Олена також була членкинею наглядової ради ЗАТ «Експрес-Банк».

У 2014-2015 роках Шуляк очолювала Наглядову раду Української будівельної спільноти (Ukrainian Building Community).

У жовтні 2017 року, Олена Шуляк стала співзасновником ТОВ «Кріейтор», що займається у Києві діяльністю з надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна[7].

Політична кар'єра

На виборах до Київради у 2014 році балотувалася від партії «Демальянс». Вибори програла. Працювала гендиректором ТОВ «Мідленд девеломент Україна», яке входить до Midland Group. Товариство, де працювала Шуляк, - велика фінансово-промислова група, до складу якої входять близько 70 підприємств. Серед них: «Запоріжсталь», «Запорізький залізорудний комбінат», «Запоріжвогнетрив», «МД Груп», «Трубосталь», «Інтертрансполіс» та інші.

На парламентських виборах 2019 року обрали народним депутатом від партії «Слуга народу», № 13 у списку. До списку Шуляк потрапила за неформальною квотою експрем'єра Олексія Гончарука. До виборів Гончарук був головою BRDO, а Шуляк – членом правління цієї організації та керівником сектору «будівництво».

Згодом Олена Шуляк стала одним з 14 заступників голови депутатської фракції партії «Слуга народу», заступником голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у Верховній Раді України IX скликання (з 29 серпня 2019 року), головою міжфракційного об'єднання народних депутатів у Верховній Раді України «За Велике будівництво!».

З 15 листопада 2019 року до 11 березня 2020 року була представником Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України. Її представництво завершилося одразу після відставки уряду Олексія Гончарука.

29 грудня 2020 року була призначена головою Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування, як консультативно-дорадчого органу при Президентові України.

15 листопада 2021 року Олена Шуляк очолила партію «Слуга народу».

13 грудня 2022 року Верховна Рада обрала Шуляк головою Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Всі публікації автора

Хто та як відбудовуватиме Україну: п'ять ключових викликів
Держава, громадянське суспільство, експерти та бізнес мають спільно та скоординовано працювати над відновленням України
Що змінять обов’язкові публічні консультації. Усе, що треба знати про новий закон
«Держава матиме потужний інструмент для співпраці із суспільством та можливість посилювати довіру до себе»
П'ять ключових законодавчих змін у житловій політиці, які назріли давно
Україна має стати країною, де громадяни матимуть доступ до безпечного, комфортного та сучасного житла
Як післявоєнний будівельний бум може перетворитись на післявоєнний корупційний бам
В України попереду чимало викликів, пов’язаних з відбудовою
Законодавча основа відбудови: що вже зроблено та над чим ще працюємо
Люди можуть отримати компенсацію за зруйноване майно, а громади – зрозуміти як планувати відновлення