Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Наше ототожнення себе з «руссю» дуже вигідне росіянам

  • Отар Довженко

   Журналіст

  • Розсилка
  Наше ототожнення себе з «руссю» дуже вигідне росіянам

  Рускій мір втрачає своє значення

  Вигадуючи ідеологему «русский мир», росіяни мали на увазі те, що в нас позначається словом «руський», себто той, що стосується Русі. Вони також воліли б, щоб ми називали «Русскую православную церковь» руською, а не російською. В нас є достатньо адептів «повернення назви Русь», які повторюють, як на мене, шкідливі та невчасні тези про те, що Україна – це справжня Русь, а Росія – це мокша-залісся-і так далі. 

  Наше ототожнення себе з «руссю» і визнання, що існує якась «руськість», дуже вигідне росіянам – вони цю «руськість» також охоче пропагують і звеличують. Мовляв, усі ці непорозуміння минуть, а Русь у складі Росії, Білорусі та України зі своїм особливим шляхом (який прокладає Москва на правах старшої сестрички) залишиться. Тому, як на мене, «Русь» має залишатись у підручниках історії, а сперечатися за неї з Росією – так само мудро, як претендувати на Кубань під тим приводом, що тамтешні росіяни-путінофіли теж вимовляють фрикативне [г] та скількись поколінь тому були українцями. 

  Багато разів повторений «рускімір» втрачає своє значення, а воно важливе: це умовна частина світу, центром якої є Росія – релігійним, мовним, культурним, економічним, політичним і так далі. Хоч як зверхньо-знущально звучить транслітероване чи відтворене в оригіналі словосполучення «русский мир», а я б волів, аби люди писали українською: «російський світ».

  Джерело: блог Отара Довженко

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Юрій Луканов
  Юрій Луканов

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ