Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Слава Україні!» - звідки походить знаменитий вигук

  • Володимир В`ятрович

   Історик, публіцист, громадський діяч

  • Розсилка
  «Слава Україні!» - звідки походить знаменитий вигук

  Вітальні гасла типові для багатьох країн і народів. Що стосується конкретно гасла «Слава Україні», то сама назва походить ще з 20-их років ХХ ст

  Історики стверджують, що спершу таке привітання використовували отамани Холодного яру в антибільшовицькій боротьбі. Згодом вислів став офіційним в організації українських націоналістів і в УПА в роки Другої світової війни. А в кінці 80-их років гасло активно використовувалося під час націонал-демократичного руху, який здобув незалежність аж у 91-му.

  Пізніше «Слава Україні» стало офіційним привітанням під час Помаранчевої революції, а далі на Майдані. Тепер це привітання використовують не лише офіційні особи в Україні, а й офіційні особи з інших держав, які приїжджають в Україну. Так з українцями віталися навіть польські політики, прем’єр-міністр Канади Трюдо, сенатор Маккейн. Чимало політиків вважали за честь привітатися з українцями таким привітом.

  Очевидно, що за своїм походженням це гасло пов’язане з українським націоналізмом. Але український націоналізм ХХ ст, коли власне зародилося гасло, був національно-визвольним рухом, бо самі українці були поневоленим народом. Тому це гасло пов’язане з боротьбою за українську незалежність і в цьому нічого поганого немає.  Його популярність нині пов’язана з тим, що українці продовжують боротьбу за свою свободу, за свою незалежність і за територіальну цілісність. Навпаки весь світ і політики мали б підтримувати Україну і її територіальну цілісність, бо водночас це і підтримка усталених міжнародних норм.

  Тому реакція ФІФА на ситуацію із хорватськими футболістами - цілком упереджений підхід і скандал навколо гасла «Слава Україні» - показав, що тези, які звучали з боку ФІФА, що спорт поза політикою, на жаль, абсолютно не відповідають дійсності. ФІФА проявило себе як організація, яка цілком відображає російські інтереси. Цей скандал був спровокований і підхоплений Росією, що загалом ставить під сумнів незалежність ФІФА, як міжнародної організації.

  Джерело: Обозреватель

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Юрій Луканов
  Юрій Луканов

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ