Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Азовська криза: суспільство отримало удар по мізках і згадало, що у нас іде війна

  • Юрій Луканов

   Журналіст

  • Розсилка
  Українські катери «Нікополь» та «Бердянськ» і рейдовий буксир «Яни Капу», які захопила РФ - Азовська криза: суспільство отримало удар по мізках і згадало, що у нас іде війна
  Українські катери «Нікополь» та «Бердянськ» і рейдовий буксир «Яни Капу», які захопила РФ

  Україна вислизає з обіймів недоімперії і недоімператор казиться від люті і безсилля. Тож від нього всього можна чекати

  Був на ZIK. Говорили про наших моряків, яких взяли у полон. Про те, як їх визволяти. Московія вже давно стала упоротим совком, в якому панує сваволя, якому плювати на право і справедливість. Її псевдосуди не доводять вину, а призначають винними всіх тих, кого не любить уйло і його посіпаки. Тому правові механізми захисту там не працюють. Тож, лише мобілізація нашого суспільства і міжнародної спільноти, які будуть вдаватися до системного тиску, рано чи пізно принесуть успіх. А нашим хлопцям-морякам треба надавати моральну підтримку, щоб вони відчували: Україна про них не забула. 

  Боротьбою за наших військовополонених і політв'язнів займаються дипломати і правозахисні організації. А також Iryna Gerashchenko , яка блискуче виступила вчора на ВР. Я би сказав, що вона вийшла на новий політичний рівень, засяяла більш яскраво. Їй треба звикати, що, коли тебе не матюкають , то робиш щось. Так що, Ірино, сприйми вчорашнє хамство як визнання твоєї сили.
  Також говорив, що нинішня трагічна ситуація має і свої позитиви. Суспільство отримало удар по мізках і згадало, що у нас іде війна. Бо, здається, за минулі роки все це стало звичним і великому натовпу наших співгромадян почало здаватися, що війна десь там, далеко, далеко. А вона туточки. І хто зна, чи не почне уйло масштабніші агресивні дії.   Вчорашнє засідання ВР було неприємно дивитися. Говорили про вибори, вибори, вибори. Лише дехто говорив про війну. Наші , з дозволу сказати, еліти сприймають війну як політтехнологію, а не як реальну загрозу. Тому масштабні військові проекти здійснювали лише волонтери і влада. Всі інші, за рідким винятком, просто піарилися. 

  Щодо Порошенка,то всі опоненти озвучували тезу про те, що він затіяв все це лише з метою скасувати вибори. Взагалі, така версія має право на життя. Але чомусь не озвучувалася опонентами версія, що банан це просто банан. Себто військовий стан потрібний ще й на випадок розширення агресії. Україна виграє по всіх параметрах - зараз отримає Томос, вчора Ощадбанк виграв у Росії 1,3 млрд доларів, ще раніше Нафтогаз у Газпрому 4,6 млрд доларів, світове співтовариство запроваджує нові і нові санкції, зокрема, за агресію в Україні. Україна вислизає з обіймів недоімперії і недоімператор казиться від люті і безсилля. Тож від нього всього можна чекати. 

  Джерело: блог Юрія Луканова

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ