Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Рішення колосальної моральної ваги: Рада визнала воїнів УПА учасниками бойових дій

  • Юрій Луканов

   Журналіст

  • Розсилка
  Хто зна, якби не УПА, то, може, б не було ніякої України - Рішення колосальної моральної ваги: Рада визнала воїнів УПА учасниками бойових дій
  Хто зна, якби не УПА, то, може, б не було ніякої України
  Фото: Твоє Місто

  Символічно, що таке рішення ухвалено у День ЗСУ

  Загалом про це треба докладніше написати. ВР визначала вчора УПА учасниками бойових дій. Це рішення колосальної моральної ваги. Яка б слабка не була 2014 року наша армія, але все одно за нею стояла багатамільойнна держава. А ті хлопці, як правило селянські сини, ішли у ліси воювати за незалежну Україну проти тої сучої комуністичної системи, яка мала чорт зна скільки мільйонну армію і необмежені ресурси. 

  Наші хлопці, не маючи жодної надії, билися проти цього монстра. Розумієте? Тоді це була безнайдіна боротьба. Вона тривала рази в два довше, ніж боротьба аналогічних армій інших народів - так упиралися упівці.   Солженіцин писав у своєму «Архіпелазі ГУЛАГ». Щось таке. Вони були схоплені просто на партизанських стежках. Вони були вражені духом рабства, який панував у табрах. І вони навіть там організували повстання. Їх розстрілювали, чавили танками, а вони таки добилися, щоб ця табірна система ослабла, а потім взагалі була ліквідована. 

  Вони жили у совку громадянами другого сорту. Навіть в незалежній Україні, їх тривалий час не визнавали героями. І ось нарешті це сталося. Живих їх трохи більше тисячі залишилося. Хоч так, хоч через 27 років незалежності але Україна таки вшанувала їхній подвиг. 

  Хто зна, якби не УПА, то, може, б не було ніякої України. А існувала б якась зденаціоналізована територія, котра б усвідомлювала себе шматком Московії і ніколи б не стала битися на смерть за свою незалежність із підлим ворогом. 
  Слава Україні!!!

  PS Символічно, що таке рішення ухвалено у День ЗСУ.

  Джерело: блог Юрія Луканова

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ