рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  На Черкащині, під горою мотлоху знайшли унікальні стародруки

  • Розсилка
  <p>Унікальні стародруки 17 століття</p> - На Черкащині, під горою мотлоху знайшли унікальні стародруки

  Унікальні стародруки 17 століття

  Три рукописи написані від руки, а одна книга надрукована

  Черкащанин випадково викопав біля власного будинку рідкісну історичну знахідку. Знайдене одразу відніс у краєзнавчий музей. Коли фахівці відкрили книги, були шоковані. Сотні років під землею були закопані справжні історичні скарби.

  Тимофій Назаренко нещодавно купив будинок. Він саме прибирав купи сміття, коли натрапив на невідомий ящик. У купі мотлоху ніяк не очікував знайти книги, датовані 17 століттям. – повідомляє 24канал.  «В ящику знайшов книжки. Спочатку подумав, що то якась цінність. Потім вони були мокрі, думаю, покладу їх до дровника. Акуратно поклав їх між сухих дров, щоб воно підсохло і забув щасливо на декілька років», – розповів місцевий житель Тимофій Назаренко.

  Працівники Черкаського краєзнавчого музею навіть не очікували, що книги матимуть таку історичну цінність. Виявилось, що чотири стародруки з’явилися ще у 1646 році.

  «Ці книги вони, як настанови, розповіді, підручник. Бо ми вчора відкрили випадково і там було написано як себе вести, як вчитися», – пояснила заступниця директора Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяна Григоренко.

  Три рукописи написані від руки, а одна книга надрукована – це релігійні стародруки церковнослов’янською мовою. Краєзнавець Сергій Ганницький впевнений, що ці книги належали шеститисячній релігійній громаді, яка в той час жила на території Черкас. Вони продовжували церковні ритуали навіть при радянській владі, яка переслідувала вірян. Можливо, саме тому книги і закопали.

  «Вони зазнавали з боку офіційної влади переслідувань і, можливо, здійснювали свої якісь там заходи утаємничено, для певного кола. І хтось ці книги зберігав», – додав краєзнавець Сергій Ганницький. Детальніше про стародруки, їх цінність та походження стане відомо під час майбутньої реставрації.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ