Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У команді Зеленського відреагували на кадрові перестановки в Конституційному суді

  • Розсилка
  Конституційний суд України у вівторок ввечері отримав нового очільника - У команді Зеленського відреагували на кадрові перестановки в Конституційному суді
  Конституційний суд України у вівторок ввечері отримав нового очільника

  Радник Зеленського вважає, що оперативним обранням нового глави суду Наталії Шаптали судді показали зрілість і свідомість

  Радник новообраного президента Володимира Зеленського Руслан Рябошапка заявив, що відправлений у відставку глава Конституційного суду (КС) Станіслав Шевчук не сприймався на цій посаді іншими суддями КС.

  «Один з головних чинників - це особистісне неприйняття фігури Станіслава Шевчука як глави Конституційного суду іншими суддями КС. Багато суддів Конституційного суду скаржилися на те, що самі процедури в КС здійснювалися не так, як це передбачено законом, а часто керувалися в ручному режимі головою суду, було багато інших процедурних порушень» - сказав він.

  За словами Рябошапки, це все накопичувалося протягом певного періоду, і, врешті-решт, вилилося в таке рішення суддів Конституційного суду.

  Радник Зеленського вважає, що оперативним обранням нового глави КС Наталії Шаптали судді показали зрілість і свідомість, і таким чином не створили проблему для прийняття присяги новообраним президентом Зеленським.

  Раніше судді Конституційного суду звільнили голову суду Станіслава Шевчука з посади судді під час спецзасідання у вівторок. За звільнення проголосували 12 суддів. 

  Шевчук звинуватив у своєму звільненні Порошенка та пообіцяв оскаржити рішення.

  Також у вівторок ввечері судді Конституційного суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

  Нового голову Конституційного суду України Наталю Шапталу обрали на трирічний термін.

  Перед цим «Главком» повідомляв, що судді Конституційного суду висловили недовіру Станіславу Шевчуку під час зборів. Однак правових наслідків це рішення не має, оскільки у законі «Про Конституційний суд» не прописана процедура звільнення голови КС, окрім за власним бажанням. «Це був сигнал голові, що у нього немає підтримки серед суддів», - додав співрозмовник.

  Водночас Шевчук не захотів добровільно піти з посади, і судді приступили до голосування про його відставку з посади судді відповідно до висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики, який був затверджений ще у квітні.

  Таким чином, Шевчук втратив посаду судді Конституційного суду й автоматично посаду голови суду.

  Як відомо, голова Конституційного суду Станіслав Шевчук з початку року потрапив одразу у кілька скандальних історій. Зокрема, саме йому закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення. Крім того, одразу кілька суддів звинуватили Шевчука у системних порушеннях законодавства та дисципліни, що призводять до інституційної кризи КС.

  Зазначимо, що експерт з конституційного права, кандидат юридичних наук Олександр Москалюк не бачить жодних проблем з інаугурацією новообраного президента через звільнення голови КСУ. Адже на церемонії президентської присяги може бути присутній або заступник голови Конституційного суду, або найстарший за віком суддя.

   Джерело: Інтерфакс-Україна

   Коментарі ()
   1000 символів залишилось
   НАЙПОПУЛЯРНІШЕ