рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Головний рабин Києва пояснив, як українцям уникати антисемітизму

  • Розсилка
  <p>Головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович&nbsp;</p> - Головний рабин Києва пояснив, як українцям уникати антисемітизму

  Головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович 

  Йонатан Біньямін Маркович пригадав інциденти, з якими йому доводилось стикатись особисто

  Головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович  в інтерв’ю «Главкому» розповів, що він особисто вважає антисемітизмом.

  Рабин  розповів таку історію: «колись давно я пішов на Хрещатику у магазин мобільного зв’язку, а молода людина, побачивши мене, почала кричати «Хайль, Гітлер!». Або нещодавно в Херсоні в синагогу кинули «коктейль Молотова». 

  На запитання про те, чи можна вважати антисемітизмом, коли у ЗМІ пишуть, що провідні олігархи-мільярдери в Україні – євреї, Йонатан Біньямін Маркович  жартома відказав, що це  антисемітизм, бо не всі провідні олігархи – євреї. Також рабин вважає явним антисемітизмом те, що у 90-х роках народний депутат Григорій Омельченко кожне скликання рахував кількість євреїв у Верховній Раді.

  «Розкажу вам історію, коли до мене прийшов один колишній міністр, який вже на той момент добряче випив. І він сказав, що саме євреї винні в погромах, що тут відбувались. Він вважав, що це нормально, коли Богдан Хмельницький просто знищив третину єврейського народу, який жив на території України. Євреям же тоді не можна було займатись нічим –  ані поля обробляти, ані шити. Єдине, що можна було – займатися фінансами, оскільки це тоді вважалося принизливим заняттям. Це зараз бути бізнесменом чи банкіром – престижно», – розповів Йонатан Біньямін Маркович.

  На запитання про те, чи може єврей бути українцем, і чи вважає себе українцем, головний рабин Києва  відповів, що вважає себе не просто українцем, а патріотом України. «Я полюбив цю країну, і Київ. І дуже багато ми робимо різного не тільки для єврейської громади, але й для країни», – сказав рабин.

  Нагадаємо, посол Ізраїлю Йоель Ліон заявив, що якщо слідувати настановам Міжнародного альянсу пам’яті жертв Голокосту, в Україні є підйом антисемітизму.

  Минулого року провідне ізраїльське видання наголошувало, що в Україні склався унікальний випадок: «Україна – єдина країна в світі, окрім Ізраїлю, де президент і прем'єр-міністр є євреями».

  Торік олігарх Ігор Коломойський дав інтерв’ю ізраїльській газеті Мakorrishon, де розповів, що Володимир Зеленський не релігійний єврей, але «ми працюємо над тим, щоб він принаймні дотримувався Шаббату.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ