Президент України нагородив полярників станції «Академік Вернадський»

Президент України нагородив полярників станції «Академік Вернадський»

Глава держави нагородив українських полярників з нагоди 25-річчя антарктичної станції «Академік Вернадський»

Фото: president.gov.ua

Україна входить у престижний клуб антарктичних держав

Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди визначним українським полярникам за їхній внесок у здійснення наукової діяльності в Антарктиці та з нагоди 25-річчя української антарктичної станції «Академік Вернадський».

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Як зазначається, зокрема, орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня нагороджений директор Інституту біохімії імені О. В. Палладіна Національної академії наук України Сергій Комісаренко, який був першим послом України у Великій Британії та сприяв безкоштовній передачі нашій державі британської антарктичної станції «Фарадей».

Посмертно нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня директора Центру антарктичних досліджень у 1993-1999 роках Петра Гожика.

«Кожна велика історія – це передусім люди, які зробили її можливою. Я дякую присутнім тут представникам української полярної спільноти, а також усім, хто в різні роки працював на станції «Академік Вернадський». Вірю і впевнений, що історія «Вернадського», історія «української Антарктиди» триватиме й буде тільки успішною. Дякую нашим полярникам і полярницям за їхню роботу, внесок у науку та зміцнення авторитету України у світі», – звернувся Володимир Зеленський.

Він також подякував Великій Британії, яка чверть століття тому передала Україні свою дослідницьку станцію «Фарадей», за цей дружній крок, що дав змогу українцям продовжити свою наукову історію в Антарктиді.

Директор Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти і науки України Євген Дикий зазначив, що Україна входить у престижний клуб антарктичних держав. Він подякував Президенту за запевнення у подальшій підтримці з боку держави її найвіддаленішого форпосту на планеті, розташованого за 15 тисяч кілометрів від батьківщини.

93.

Крім того, Зеленський взяв участь у церемонії погашення поштових марок з нагоди 25-річчя української антарктичної станції «Академік Вернадський».

До цієї дати акціонерне товариство «Укрпошта» у співпраці з Національним антарктичним науковим центром здійснило випуск художнього конверта та пам’ятних поштових марок. Був виготовлений спеціальний поштовий штемпель з написом «25 років з часу підняття українського прапора на антарктичній станції «Академік Вернадський».

Україна отримала свою антарктичну станцію «Академік Вернадський» 6 лютого 1996 року на підставі міжурядового Меморандуму про передачу Україні британської антарктичної станції «Фарадей». Вона розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови. Наразі це єдина українська антарктична станція.

На ній забезпечується виконання досліджень за всіма напрямками природничих наук: науки про Землю (геофізика, фізика атмосфери, метеорологія та кліматологія, космічні дослідження) та науки про життя (біологія, медицина, екологія). Станція є системою з власною інфраструктурою, яка забезпечує її функціонування протягом усього року. Цілий рік на станції працюють 11-13 полярників.

До слова, Google присвятив дудл 25-річчю української антарктичної станції «Академік Вернадський».

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: