Володимир Огризко: Маю намір очолити нову партію

Володимир Огризко: Маю намір очолити нову партію

«Нашу Україну» лишають все нові люди

Ситуація, що складається навколо ідеї лідера «Нашої України» Віктора Ющенка рухатися новим об’єднанням на парламентські вибори, поступово починає нагадувати історію з «Титаніком». Що не день, то хто-небудь з «вірних» соратників Віктора Андрійовича та й заявляє про свій вихід і складання повноважень. Спочатку проти створення альтернативного блоку – «правиці» - відкрито виступив Валентин Наливайченко, потім з керівництва партії вийшов Юрій Єхануров, відмовився від членства і мандата Віктор Матчук. Тепер – на вихід поспішив заступник голови політради «Нашої України» Володимир Огризко. Про причини свого «демаршу» та перспективу створення своєї власної політичної партії він розповів «Главкому».

Ви склали свої повноваження члена президії та заступника голови політради «Нашої України» і вийшли з партії. Цей крок вже був очікуваним, але які для того були причини? Вам, за прикладом Наливайченка та Матчука, не сподобалася ідея Ющенка новим об’єднанням рухатися на вибори чи з’явились більш цікаві перспективи?

Я думаю, що зараз для України дуже важливо створювати таку правоцентристську українську демократичну політичну силу, яка б базувалася на нових підходах і принципах. Це потрібно для того, щоб ми подолали усі ті негативні моменти, які маємо сьогодні, і щоб це була партія сьогоденна, будувалася на європейській основі і за європейськими традиціями. Проте такої партії у нас в Україні, на жаль, немає.

Тому продовжувати бути в структурі, яка, на мою думку, сьогодні не зможе трансформуватися в таку політичну силу, мені здалося недоречним. Тому я і написав заяву і припинив свою участь в роботі цієї структури.

На 7 липня «Наша Україна» анонсувала партійний з’їзд, де мають бути представлені деталі майбутнього походу на вибори. Ющенко та дехто з його однопартійців рішуче переконують, що нове об’єднання здатне не тільки стати альтернативною опозицію, але й вже восени цього року подолати п’ятивідсотковий бар’єр і зайти до парламенту. Ви в це вірите?

Починаючи з сьогоднішнього дня такі речі коментувати я навряд чи буду. Але якби я вірив в те, що «Наша Україна» подолає бар’єр, мабуть, я там би залишився.

Інші покидають «Нашу Україну» з тих же причин? Наливайченко, Єхануров, Матчук, тепер ви – майже кожен день хтось та й тече з «тонучого корабля»? Ніхто не вірить в майбутнє політсили Ющенка?

Це, власне, позиція людей, які хотіли бачити щось інше, але цього не побачили чи, точніше, не змогли зробити те, що планували. Така практика є нормальною. Це європейський підхід: якщо ти розуміє, що якесь завдання не можеш виконати, просто чесно кажеш, що не впорався, не можеш цього зробити, і тому даєш можливість робити щось іншим. Особливих проблем в цьому я не бачу.

Чи буде окремий похід політсили Ющенка працювати на користь владі, відбираючи певну кількість голосів у Об’єднаної опозиції?

Ні в кого немає права визначати, хто є в опозиції, а хто не є в опозиції. Це повне право людини або політичної партії заявляти про свою позицію. А як вже то будуть трактувати виборці – то вже їхнє право. Тому привласнювати собі звання опозиціонера, говорити, що от ті опозиціонери, а інші – ні, це дуже по-комуністичному. Треба пропонувати конкретні речі, а не гасла, йти до людей з правдою, а не з черговими обіцянками, які ніхто ніколи реально не зможе виконати. І тоді люди будуть обирати між програмами, а не між назвами. Бо сьогодні все йде до виборів між назвами чи об’єднаної, чи не об’єднаної, а, насправді, треба обирати між підходами, принципами, програмами та тими, хто зможе їх реально виконати.

Також ходять чутки, що «Нашу Україну» може залишити Сергій Бондарчук. Ви передбачаєте можливість такої ситуації?

Це питання тільки до нього.

На акцію протесту за українську мову біля Українського дому зібралися майже всі лідери опозиційних партій. Від «Нашої України» були делегати, але самого Віктора Ющенка не було – він лише письмово висловив свою думку. Чому людина, яка стверджує своєю програмою українські цінності, не вийшла разом з усіма проти «мовного» законопроекту?

Я там був, і в першу, і в другу ніч, і на другий день. Всі, хто хотів зробити заяви, їх зробили. В тому числі, зробив заяву і Віктор Ющенко.

На сайті. Але на «передовій» його не було.

Там я його, насправді, не бачив. Але деякі питання по відношенню до Віктора Ющенка та «Нашої України» мені тепер навіть ставити незручно, бо я більше за відомих причин не маю до них відношення.

Як бачите своє політичне майбутнє? Чи були вже пропозиції щодо співпраці від інших політичних сил? Будете їх розглядати?

Знаєте, дипломат завжди розглядає всі пропозиції, які йдуть. Але думаю, що головною моєю, і не тільки моєю, але й ще багатьох людей мрією і завданням буде саме створення отієї української демократичної національно-патріотичної партії, яка буде відстоювати українські національні, державні інтереси. Це така цікава перспектива, цікаве, хоча і дуже важке завдання – його за місяць чи за два не зробиш, але це те, що потрібно нашому суспільству.

Тобто ви маєте намір очолити нову партію?

Так.

Назва у партії вже є? Хто, окрім вас, буде до неї входити?

Ой, це ви ще поспішаєте. Треба ще трошки часу.

З новою партією ви навряд чи встигнете включитися до передвиборчих перегонів. Як бачите свою перспективу на цих виборах? Оберете для себе округ і спробуєте потрапити до парламенту?

То вже будемо дивитися. Думаю, що це має бути спільне рішення. Це мають, на мою думку, вирішувати ті нові люди, які будуть створювати нову партію.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: