Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Кияни вимагають ввести мораторій на будь-яку забудову Совських ставків

  • Розсилка
  Кияни вимагають ввести мораторій на будь-яку забудову Совських ставків

  Автор петиції пропонує облаштувати парк загальноміського значення в межах нижнього каскаду Совських ставків

  На сайті Київської міської ради триває збір підписів під петицією «Про негайне накладення мораторію на будь-яку забудову в межах нижнього каскаду Совських ставків та облаштування парку загальноміського значення в межах земельної ділянки кад. №8000000000:79:108:0002».

  Петицію зареєстрував 9 лютого 2018 року Антон Пузань. Наразі забрано 4411 підписів, залишилось зібрати 5589 підписів. До завершення збору підписів залишилося 23 дні.

  У петиції, крім вимоги негайно накласти мораторій на будь-яку забудову в межах нижнього каскаду Совських ставків, міститься вимога передати нижній каскад Совських ставків на баланс КО «Київзеленбуд», а також провести обстеження зелених насаджень, водних об’єктів, гідротехнічних споруд, розташованих на цій території.

  Автор петиції пропонує облаштувати парк загальноміського значення в межах нижнього каскаду Совських ставків.

  Нагадаємо, 10 квітня постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала петицію на підтримку забудови 19 гектарів нижнього каскаду Совських ставків у Голосіївському районі Києва.

  Депутати також підтримали «місцеву ініціативу» з цього приводу.

  Як повідомлялося, онлайн-петиція, яку ініціював професійний боксер Руслан Гончаров, набрала більше 10 тисяч голосів після широкої реклами у Facebook-спільнотах. Хоча в заголовку петиції йдеться про «вирішення екологічної катастрофи», в самому тексті є заклик «підтримати детальний план територій (№ПС-2016.06-ДПТ)» і «залучити інвестора».

  Зазначений детальний план територій передбачає будівництво на місці каскаду ставків двох десятків багатоповерхових будинків від 12 до 23 поверхів і торгово-розважального центру. Журналісти видання «Депо.Київ» писали про підозрілу динаміку надходження голосів за петицію: підписи надходили хвилями, іноді в нічний час. Сама система голосування недосконала і дозволяє одній людині віддати свій голос за петицію кілька разів, використовуючи різні номери телефонів та адреси електронної пошти.

  Земля під нижнім каскадом Совських ставків знаходиться в комунальній власності, але в 2008 році була передана в оренду ТОВ «Господарник». Член земельної комісії Київради від «Солідарності» депутат Ігор Баленко вказав себе бенефіціаром цієї компанії в декларації про доходи за 2016 рік.

  Екологічна комісія Київради схвалила зазначену петицію на своєму засіданні 21 березня 2018 року. На онлайн-записі засідання видно, що питання було внесено на розгляд комісії з голосу. Проти петиції виступили тільки депутати від фракції «Свобода» і «Самопоміч».

  Раніше повідомлялося, що електронна петиція «Вимагаю термінового вирішення екологічної катастрофи на території «нижнього каскаду» Совських ставків» набрала необхідну кількість голосів та прийнята до розгляду. Петицію підтримали 10057 особи, при мінімально необхідних 10000.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ